Týchto jedenásť smrtí v Game of Thrones bolo pre nás obrovským šokom. Niektoré boli smutné, iné zas zadosťučinením

Týchto jedenásť smrtí v Game of Thrones bolo pre nás obrovským šokom. Niektoré boli smutné, iné zas zadosťučinením

 

Jeden z najobľúbenejších seriálov, ktorý momentálne v televíziách pozeráme je bez pochýb Game of Thrones. Tento seriál je známy nielen pre šteklivé zábery, ale aj vďaka neľútostným smrtiam. V seriáli sa vystriedalo veľa hercov. Niektorí tam pobudli dlhšie, iní zas kratšie. No toľko strát smrťou v televíznych seriálov len tak nezažívame. Preto sme sa rozhodli, že vyberieme jedenásť scén, pri ktorých sme plakali, cítili pocit spravodlivosti, alebo sme premýšľali nad tým, či si daná postava tú smrť naozaj zaslúžila.

Pozor výskyt spoilerov! Ak ste všetky epizódy Game of Thrones nevideli, tak pozor! V článku sa vyskytuje veľký počet popisov udalostí, ktoré vám zážitok zo seriálu môžu pokaziť. Pokračujete iba na vlastné riziko!

11. Shae a Tywin Lanister

Veľmi emotívny koniec mala práve desiata epizóda štvrtej série. Tu sme mohli vidieť úmrtia dvoch postáv. Shae a Tywina Lanistera. Tí obaja zradili dôveru a veľmi ranili Tyriona, ktorý s oboma spravil rýchly a bolestivý koniec. 


10. Viserys Targaryen

Brat Daenerys Targaryen bol síce pohľadný blonďák, no svoju sestru už od detstva častoval urážkami a správal sa kruto. Išlo mu len o jedno a to o moc. Celá jeho túžba po vládnutí bola až tak veľká, že za to zaplatil svojim vlastným životom.


9. Joffrey Baratheon

Tento mladý vládca nesedel na tróne príliš dlho. Najmä kvôli svojej krutosti a ohavným činom sa stalo, že mu jeho svadobné pitie niekto otrávil. A že jeho smrť bola pre niektorých vykúpením. Žiaľ, pre jeho strýka Tyriona Lanistra to znamenalo kopec nepríjemnosti, keďže bol vtedy hlavným podozrivým.


8. Ramsay Bolton

Čo by to bol za seriál bez poriadneho záporáka! Ním bol bez pochýb Ramsay Bolton, ktorý spôsobil kopec bolestí a trápenia iným postavám. Na konci Bitky bastardov však nestál na víťaznej strane a tak dostal to, čo si za svoje činy zaslúžil.


7. Jon Snow

Vo finálnej epizóde piatej série prišiel Jon Snow o život. Posledná epizóda vtedy znamenala dlhé čakanie na to, čo bude ďalej. Pre všetkých bol vtedy Jon hlavnou postavou a ani len netušili, ako sa dostane na tento svet späť! Vlastne ani to, že sa vôbec dostane!


6. Catelyn Stark

Červená svadba bola veľmi ikonická časť, kde pomrelo kopec dobrých a zaujímavých postáv. Medzi nimi aj Catelyn Stark, ktorá vo všetkých situáciach javila, ako spravodlivá žena. Teda, až na tu nenávisť k Jonovi. A ak ste knihu predtým nečítali, tak potom táto časť mohla byť pre vás extrémne šokujúca.


5. Oberyn Martell

Skvelý bojovník s oštepom! To bol Oberyn Martell. S gigantickým bojovníkom Mountain bojoval naozaj skvelo a koniec koncov nad ním aj vyhral. Keby si však víťazstvo miesto poskakovania okolo porazeného Mountain potvrdil, možno by bol ešte stále na žive.


4. Ygritte

Yggrite bola prvou láskou, ktorú Jon Snow vo svojom živote stretol. Divoká kráska s plamennými vlasmi. Yggrite bola však na zlom mieste a v zlom čase. Čo myslíte, vystrelila by na Jona nakoniec ten prekliaty šíp?


3. Eddard Stark

Páčil sa vám Ned Stark ako postava? Hrdinský panovník Zimohradu, ktorý vládol pevnou no spravodlivou rukou. Všetci isto čakali, že jeho postava neumrie tak potupnou smrťou. Žiaľ, o svoju hlavu prišiel a to do konca pred očami svojej vlastnej, vtedy ešte mladej dcéry Aryii.


2. Hodor

Hodor bola postava všetkými fanúšikmi milovaná. Hoc dokázal povedať len svoje meno, celý príbeh, ktorý za ním stál sme sa v epizóde kde umrel dozvedeli. Navyše, vďaka Hodorovi sa neskôr udiali také veci, vďaka ktorým sa White Walkerom opäť nepodarilo to, čo si zaumienili.


1. Lyanna Mormont

Pre mňa osobne bola Lyanna Mormont jednou z najviac hrdinských postáv v seriály. Malé dievča, ktoré sa nebálo bojovať proti White Walkermi a svoj život položila za obranu Zimohradu. Navyše, sama skolila obrovského obra a to sa nepodarilo ani tým najsilnejším chlapom! Škoda jej!


A pri ktorej smrti v seriály Game of Thrones ste plakali vy? Ktorá vás dojala, ktorá bola zas naopak zadosťučinením? Napíšte nám v komentároch, sme zvedaví!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk