Máj nám ukáže ružovú farbu, depresiu a strategické manévre

Máj nám ukáže ružovú farbu, depresiu a strategické manévre

 

Počet vydaných hier sa zníži.

Máj je už tradične mesiac, kedy sa frekvencia vydávania veľkých a očakávaných hier zníži. Blíži sa totiž E3 a vývojári majú väčšinou zadky na stoličkách a vyvíjajú ostošesť. No to neznamená, že by si hráči nemali čo zahrať, práve naopak. Zopár kandidátov pre potechu herných zmyslov s nájde. Najprv si rozoberieme nové vydania a následne sa budeme venovať aj portom starších hier na rôzne platformy.

Life is Strange 2: Episode 3

 • Dátum vydania: 9. máj
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Po solídnych dvoch epizódach sa vývojári pokúsia preradiť na vyšší kvalitatívny stupeň v tretej epizóde, ktorá má názov Wastelands. Príbeh dvojice bratov tu však s nami bude ešte dlhú chvíľu, nakoľko posledná epizóda má vydanie naplánované až na december 2019. Uvidíme, ako sa naše rozhodnutia v predchádzajúcich epizódach odrazia na dianí v tretej časti a či vývojári dokážu, že na to majú.


A Plague Tale: Innocence

 • Dátum vydania: 14. máj
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Trochu pochmúrnejšiu atmosféru nám prinesie francúzske štúdio Asobo v spolupráci s vydavateľom Focus Home Interactive prostredníctvom akčnej adventúry A Plague Tale: Innocence, ktorá nám predstaví príbeh súrodencov Huga a Amicie, ktorí sa snažia prežiť vo svete zmietanom Storočnou vojnou a Čiernou smrťou. Hra kladie veľký dôraz na logické hádanky a survival prvky. Snáď sa autorom podarí vytvoriť nezabudnuteľný zážitok.


Rage 2

 • Dátum vydania: 14. máj
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Asi najočakávanejšia hra tohto mesiaca prichádza v podobe spolupráce otcov FPS žánru zo štúdia id Software a švédskeho štúdia Avalanche, ktorí nám prinesú šialený, ružový a strelený svet v druhom pokračovaní série Rage. Hádam sa autorom podarí hrať na silné stránky jednotlivých štúdií a dostaneme tak nie len kvalitnú strieľačku, ale aj kvalitnú open-world hru.


Observation

 • Dátum vydania: 21. máj
 • Platformy: PC, Playstation 4

Adventúra, ktorá vás prevtelí do kože Dr. Emmy Fisher, ktorá spolu so svojím tímom musí odhaliť tajomstvo stratenej posádky za pomoci umelej inteligencie S.A.M. Hra kladie veľký dôraz na atmosféru a príbeh, ktorý snáď vývojári obalia aj zaujímavou hrateľnosťou. Keď sa však budete čudovať negatívnym hodnoteniam trailerov, tak sa nečudujte. Hra je na PC exkluzívna pre Epic Games Store...


Team Sonic Racing

 • Dátum vydania: 21. máj
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

V priebehu dvoch mesiacov sa na nás chystajú dve „kart“ hry. Zatiaľ čo v júni bude v hlavnej úlohe lišiak v máji to bude modrý ježko Sonic the Hedgehog. Team Sonic Racing vyvíja pre Segu štúdio Sumo Digital, ktoré len nedávno dokončilo v spolupráci s Microsoftom hru Crackdown 3, takže dúfajme, že to všetko stíhajú načas. Ich predchádzajúci pokus v podobe Sonic & Sega All Star Racing bol celkom solídny.


Total War: Three Kingdoms

 • Dátum vydania: 23. máj
 • Platformy: PC

Britské štúdio Creative Assembly úspešne pokračuje v produkovaní kvalitných stratégií určených pre tých, ktorí radi pri hraní potrápia mozgové závity. Tentokrát sa nevyberú do sveta Warhammer a namiesto toho nám ponúknu výlet do Číny, pričom dej hry sa začína v roku 190. Autori sľubujú prepracovanú umelú inteligenciu a užívateľské prostredie.


Mesiac máj bude veľmi bohatý aj na porty starších hier na iné platformy.

9. máj – Yakuza Kiwami 2 – PC

21. máj - Assassin’s Creed III Remastered – Nintendo Switch

21. máj – Resident Evil – Nintendo Switch

21. máj – Resident Evil 4 – Nintendo Switch

21. máj – Resident Evil Zero – Nintendo Switch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk