Apríl so sebou nesie zápach zombíkov a portov

Apríl so sebou nesie zápach zombíkov a portov

 

Herná horúčka sa končí, no to neznamená, že v apríli sa budeme nudiť.

V hernom svete sú dve obdobia, kedy sa vydáva jedna očakávaná hra za druhou. V prvom rade sú to posledné štyri mesiace roka a následne dvojica február a marec. Každopádne, vydavatelia sa už pomaly učia, že dobrá hra sa predáva bez ohľadu na mesiac v ktorom príde a tak nám v apríli 2019 nadelia solídnu nádielku.

Porty Nintenda Switch

 • rôzne dátumy vydania

Toto sme zhrnuli do jednej položky, nakoľko tých hier, ktoré sa dočkajú vydania na konzolu Nintendo Switch v mesiaci apríl je veľké množstvo. Na Switchi sa ukáže napríklad Darksiders: Warmastered Edition (2. apríl), Cuphead (18. apríl), Dragon’s Dogma: Dark Arisen (23. apríl). Ak vás teda niektorá z týchto hier nejakým zázrakom minula a nemáte na Switchi čo hrať, tak si môžete vybrať jednu z nich.


Borderlands Game of the Year

 • Dátum vydania: 3. apríl 2019
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Gearbox popri ohlásení Borderlands 3 predstavil aj remaster prvého dielu na súčasnú generáciu konzol. Tvrdí však, že nepôjde iba o klasické zvýšenie rozlíšenia textúr, ako v mnohých prípadoch. Hra dostala minimapu, podporu skinov, nové zbrane a viacero ďalších vylepšení. Majitelia PC verzie si tento update budú môcť stiahnuť zdarma, majitelia konzolových verzií budú musieť kúpiť hru nanovo.


Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy 

 • Dátum vydania: 9. apríl 2019
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Veľmi populárna séria, ktorá sa venuje právnickému svetu v štylizovanej anime podobe sa dočká kolekcie, ktorá nám priblíži prípady Phoenixa Wrighta a ďalších pri ceste za spravodlivosťou. Táto kolekcia vám prinesie 14 epizód boja za spravodlivosť s legendárnym používaním slova OBJECTION! Kolekcia je navyše oproti klasickým hrám ponúkaná za zníženú cenu, takže svojich fanúšikov si určite nájde.


Anno 1800

 • Dátum vydania: 16. apríl 2019
 • Platformy: PC

Dnes už legendárna historická strategická séria Anno prichádza s ďalším dielom opäť pod taktovkou štúdia Blue Byte. Siedmy diel série sa presunie späť do minulosti, kedy sa po dieloch Anno 2070 a Anno 2205 presunieme do čias priemyselnej revolúcie. Hra bude obsahovať príbehovú kampaň, sandbox mód a taktiež aj multiplayer, čiže všetko, čo fanúšik tohto žánru považuje za esenciálnu súčasť hry.


World War Z

 • Dátum vydania: 16. apríl 2019
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Apríl sa nesie v znamení zombíkov a prvým pokusom v tomto žánri sa nám prezentuje štúdio Saber Interactive vo forme World War Z. Áno, je to hra na motívy filmu z roku 2013 a bude sa snažiť ohúriť nás veľkými hordami zombíkov. Vašou úlohou bude samozrejme prežiť a to nie len za pomoci zbraní, ale aj defenzívnych opevnení a pascí. Uvidíme však, či nám hra okrem masakrovania veľkého počtu nemŕtvych ponúkne aj niečo naviac.


Dreams

 • Dátum vydania: 16. apríl 2019
 • Platformy: Playstation 4

Sony zažilo v minulom roku nádielku exkluzivít za ktorú by sa nemusel hanbiť nikto. Problémom je, že prišiel nový rok a očakávania sú veľmi vysoké. Otázkou tak je, či budú naplnené. Prvou „veľkou“ exkluzivitou Sony v roku 2019 je experimentálny projekt od tvorcov LittleBigPlanet, štúdia Media Molecule. Hra však netradične vychádza vo forme Early Access projektu, takže aj keď si ju môžete zahrať už o niekoľko dní, plné vydanie hry zatiaľ nemá stanovený dátum.


Mortal Kombat 11

 • Dátum vydania: 23. apríl 2019
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4 (neskôr aj Nintendo Switch)

Polámané kosti, vytrhnuté ruky, odrezané hlavy a hlavne hektolitre krvi. Mortal Kombat sa vracia s novým dielom s číslovkou 11 a sľubuje ďalší diel, ktorý si nebude dávať servítky pred ústa. Vývojári nám sľubujú solídny príbeh, prepracované herné mechaniky a fatality, ktoré len tak neomrzia. K tomu aj prepracovanú ponuku pre viacerých hráčov a skvelý vizuál. Či všetky tieto sľuby aj splnia uvidíme čoskoro, aj keď beta bola veľmi sľubná.


Days Gone

 • Dátum vydania: 26. apríl 2019
 • Platformy: Playstation 4

Hneď niekoľko dní po vydaní Dreams sa k nám prirúti ďalšia exkluzívna hra pre konzolu Playstation 4. Tentokrát v podobe open-world zombie postapoklyptickej hry Days Gone, ktorá chce vyniknúť najmä tým, že okrem otvoreného sveta a voľnosti chce ponúknuť skvelý príbeh. Hordy nakazených sú pôsobivé a uvidíme ako na nás zapôsobí hra ako celok. 


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk