Začiatok roka 2019 bude poriadne divoký. Čakajú nás skvelé hry

Začiatok roka 2019 bude poriadne divoký. Čakajú nás skvelé hry

 

Ak ste si mysleli, že január bude o čakaní na február, tak tento zoznam vás prekvapí.

Január býva vo väčšine prípadov relatívne pokojný. Áno, blíži sa koniec finančného roka pre vydavateľov a tí sa na poslednú chvíľu snažia vylepšiť si zisky kvôli akcionárom, no preto vidíme vydania väčších hier často v mesiacoch Február a Marec. No tento je iný a Január bude skutočne nabitý dobre vyzerajúcimi hrami, ktoré potešia fanúšikov takmer všetkých žánrov. Aké hry to budú?

Tales of Vesperia: Definitive Edition – 11. január 2019 – PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Definitívna edícia, ktorá oslavuje desiate výročie tejto hry príde do obchodov už na začiatku januára. Fanúšikovia RPG hier sa tak môžu tešiť na vylepšenú grafiku, všetok obsah, ktorý bol v pôvodnej verzii exkluzívny pre japonskú PS3 verziu a taktiež aj ďalšie drobné vylepšenia. Ináč ale asi vieme, čo môžeme očakávať. Pôvodná hra má na Metacritic hodnotenie 79, no hráči ju hodnotia na skvelých 86.


New Super Mario Bros. U Deluxe – 11. január – Nintendo Switch

Ďalší remaster. Respektíve v tomto prípade sa skôr hodí slovo re-release, nakoľko ide o hru, ktorá bola vydaná v roku 2012 na konzole WiiU. Ide o plošinovku v ktorej hrajú prím Mario a jeho spoločníci. Hra bola hodnotená veľmi dobre (momentálne má priemer 84/100 na Metacritic), no jej predaje obmedzila nepopularita konzoly Nintendo WiiU. S faktom, že Switch lieta z políc oveľa rýchlejšie ako jeho predchodca, je logické, že hra sa dočká ďalšieho vydania.


Onimusha: Warlords – 15. január – PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Do tretice, ďalšie vydanie už existujúcej hry. Tentokrát ide o hru, ktorá bola vydaná ešte v roku 2001 na konzolu Playstation 2 a táto hra poteší všetkých, ktorí majú radi sekanie a porcovanie démonov. Hlavnou postavou je Samanosuke Akechi a budeme sledovať jeho boj s katanou v ruke a za pomoci jeho asistenta Kaedeho. Hra dostane vylepšený vizuál a nové featurky.

The Walking Dead: The Final Season – Episode 3: Broken Toys – 15. január – PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Problémy a zatvorenie štúdia Telltale sú už obohranou pesničkou. Dokončenie poslednej série si zobralo na starosti štúdio Skybound a spolu s časťou Telltale vývojárskeho tímu sa pokúsi so cťou dokončiť túto hru, ktorej predchodcovia vybudovali popularitu tohto žánru na ktorej stavajú aj ostatní. Predposledná epizóda poslednej série tak bude hlavne o tom, čo sa zmenilo a čí túto zmenu oproti predošlým dielom pocítia hráči.


Ace Combat 7: Skies Unknown – 18. január – Xbox One, Playstation 4

Preháňať sa oblohou v kokpite lietadiel je niečo, čo bolo niekedy v hrách celkom bežné, no v posledných rokoch sa to vytratilo. Pritom séria Ace Combat patrila niekedy medzi veľmi populárne a populartiu sa jej bude snažiť prinavrátiť chystaný siedmy diel s podtitulom Skies Unknown. Hra je chystaná aj na PC, no hráči na tejto platforme si budú musieť počať na začiatok februára. Majitelia PS VR sa navyše môžu tešiť na exkluzívny obsah.


Life is Strange 2 – Episode 2: Rules – 24. január - PC, Xbox One, Playstation 4

Prvá epizóda druhej série síce nebola prijatá tak dobre ako prvá séria, no stále existuje možnosť priniesť skvelý zážitok, čo budú chcieť vývojári štúdia Dontnod určite využiť. Druhá z piatich epizód prichádza relatívne neskoro po prvej epizóde, no autori nás ubezpečujú, že je to kvôli vysokým kvalitatívnym štandardom, takže dúfame, že to čakanie bude stáť za to.


Resident Evil 2 – 25. január – PC, Xbox One, Playstation 4

Asi najočakávanejšia hra v januári prichádza v podobe remaku druhého dielu Resident Evil. Ak bude tento remake aspoň tak dobrý, ako remake prvého dielu, tak sa máme na čo tešiť. Podľa prvých dojmov a ukážok to vyzerá, že autori ostali verní predlohe, no zároveň priniesli aj dostatok nových prvkov, aby zaujali aj tých, ktorí túto hru poznajú naspamäť. 


Kingdom Heats III – 29. január – Xbox One, Playstation 4

Jedna z najočakávanejších hier tohto roka príde v podobe Disneyho postavičiek a môžeme sa tešiť napríklad na Donalda Ducka, Goofyho, Herculesa, Jacka Sparrowa, Sulleyho, Mika Wazowskiho a ďalších v treťom pokračovaní série Kingdom Hearts. Hrateľnosť hry bude čerpať z predchádzajúcich dielov, takže fanúšikovia série budú ako doma. Uvidíme, či sa autorom podarí vytvoriť tak kvalitnú hru, akou boli predchodcovia.


Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk