(Nie až tak) šialené predpovede v hernom roku 2019

(Nie až tak) šialené predpovede v hernom roku 2019

 

Je čas trochu sa odviazať. Aj keď mnoho z týchto predpovedí sa možno nenaplní, tak pri iných zase určite informácie naznačujú, že až taký veľký ústrel by to byť nemusel a všetko je v rovine možných. Samozrejme, nejdeme do králičej nory až príliš hlboko, všetko musí byť aspoň matematicky možné. 2019 bude podľa mňa pestrý rok a toto budú veci, ktoré ním budú hýbať. Či sa vôbec uskutočnia, je otázne, ale aj tak. Pokúsim sa. Preto má tento článok taký nadpis aký má...

Ani Battle Royale nezachráni Battlefield V a DICE prejde reštrukturalizáciou

Nikdy nechoď proti svojim zákazníkom. To bude asi pravidlo, ktoré bude na budove DICE v Stockholme vysvietené v roku 2019 na veľkom a viditeľnom mieste. Pretože marketing Battlefield V bol dosť katastrofálny a to vám povedia nie len fanúšikovia série ale aj bežní hráči. Spôsob agresívnej komunikácie však znamenal, že DICE si takpovediac s predajmi hry „usušilo pysky“ (ako by sme povedali na východe) a vývojári hľadia do budúcnosti, na co-op mód, Tides of War a Battle Royale mód, že tí prinesú hráčov späť. To sa však nepodarí a EA zakročí a v tradičnej corporate fashion si to odnesú bežní vývojári, pretože v DICE sa bude zoštíhľovať.

Sony predstaví Playstation 5 s dôrazom na VR a 500€ cenovkou

Tak ako dávalo Microsoftu zmysel po epických predajoch Kinectu pri Xboxe 360 staviť na full on Kinect mód pri Xbox One, tak isto sa o to pokúsi aj Sony. Podľa informácií tých, ktorí informáciami disponujú má vraj Playstation 5 mať cenovku 500€(alebo dolárov) a každá konzola by mala byť na VR pripravená tým, že „breaker box“ bude umiestnený v konzole. Konzola tak bude slabšia a drahšia ako jej Xbox konkurent, no Sony bude dúfať, že ich first-party tituly podržia a že VR sa konečne masívne uchytí. 

Blizzard vydá Diablo Immortal...a hra bude epickým úspechom

Môžu si core hráči hovoriť čo chcú, Blizzard v tomto prípade vie čo robí. Aj keď sa mi to taktiež nepáči. Smerujú Diablo mobilnú hru primárne na ázijský trh, kde sú ohľadom mikrotransakcií hráči úplne zmagorení a hra bude obrovským úspechom. Peniaze sa budú sypať a Blizzard začne veľmi dumať nad tým, že do tohto formátu prenesú viacero svojich IP a že presunú svojich vývojárov týmto smerom. Pretože v mobilnom hraní uvidia peniaze a za tými pôjdu.

Microsoft na nákupoch...zase

Microsoft kúpi minimálne 5 nových štúdií. Dotiahne dohodu s IO Interactive a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na novú hru zo série Fredoom Fighters alebo Hitmana 3 exkluzívne na Microsoft platformách. Taktiež sa dohodnú s tvorcami Playstation 4 exkluzivity Order 1886 a tí pripravia pre Microsoft Xbox Scarlett exkluzivitu a taktiež dotiahnu dohody s vývojármi z Piranha Games, ktorí momentálne vyvíjajú Mechwarrior 5 a oslovia aj starých-známych zo štúdia Remedy a päticu zavŕšia tým, že odkúpia Insomniac Games. Šialené? Možno. Možné? Pokojne. Microsoft má hlboké vrecká a pri novej generácii konzol už nenechajú nič na náhodu.

Call of Duty séria sa vráti do Modern Warfare...a pôjde o poslednú možnosť...

Na novom diely Call of Duty pracujú vývojári zo štúdia Infinity Ward, ktorí stoja za nie veľmi podarenými dielmi Ghosts a Infinite Warfare. Tí sa pokúsia získať všetku možnú dobrú vôľu od hráčov a ohlásia Modern Warfare 4. Ten sa pokúsi zachrániť štúdio nad ktorým už Activision láme po komerčných neúspechoch palicu a toto bude pre nich existenčný projekt. Ak sa im nepodarí uspieť s touto značkou, tak to ďalej nemá význam.

Fallout 76 napriek sľubom skončí veľmi skoro

Pred vydaním Fallout 76 sa Bethesda dušovala, že hra bude fungovať donekonečna. No až tak ružové to nie je. Po slabých predajoch a kvôli malému množstvu hráčov bude nerentabilné dodávať do hry nový obsah a tak sa štúdio a vydavateľ rozhodnú z projektu vycúvať a sľúbené „free DLC“ sa dostanú k hráčom v orezanej forme. Nasledovať bude už len udržiavací režim a zvyšok Bethesdy sa sústredí na Starfield kvôli ktorému kompletne prekopú predpotopný Creation Engine (Konečne).

Bude ohlásený nový Bioshock...a fanúšikovia sa nepotešia

Z 2K Games vychádzajú zaujímavé správy. Hangar 13, štúdio, ktoré vydalo poslednú Mafiu susedí s ďalším štúdiom, ktoré vraj pracuje na tajuplnom projekte, ktorý je podľa všetkého novou hrou zo série Bioshock. Dokonca je vraj situácia taká, že vývojári sa dávajú naschvál prekladať, len aby na tomto tajnom projekte pracovali. Lenže...bude to síce nový Bioshock, ale nie taký, ako očakávajú fanúšikovia. A zdvihne sa vlna nevôle. Budú žiadosti, aby sa Ken Levine vrátil, ale ten sa nevráti.

Death Stranding bude live service hra s veľkým dôrazom na online prvky

Death Stranding je jedna z najočakávanejších Playstation hier. Mnoho fanúšikov Kojimu čaká na príchod tejto hry ako na spasenie. A hra príde v roku 2019. Ale hra bude úplne iná, ako si predstavujeme. Pôjde o hru s dôrazom na online prvky a jej štruktúra, pribeh a všetky veci okolo budú tak zbytočne komplikované, že to spôsobí jej pád z komerčného hľadiska. Nevadí, hra totiž bude mať stále fanúšikov, ktorí budú tvrdiť, že tento geniálny počin jednoducho nechápeme.

Anthem bude najlepšie predávanou novou IP v histórii

Bioware sa podarí nemožné a spoja kvalitný príbeh s looter-shooter hrou a vďaka tomu, skvelému end-game obsahu a taktiež aj vďaka dostatku obsahu bude z Anthem hit, ktorý by neočakávalo ani EA. Spoločnosť vďaka tomu vytvorí okolo štúdia podporné tímy, čo však bude znamenať, že Mass Effect sa odloží na neurčito. Možno sen, možno realita.

Shenmue III bude predajnou katastrofou

Aj keď Shenmue sa stalo v určitých kruhoch kultovou sériou, nikdy sa jej nepodarilo preraziť do „mainstreamu.“ A to sa potvrdí aj pri trojke. Hra síce získala podporu fanúšikov cez Kickstarter, ale to sú asi jediní ľudia, ktorí o hru prejavia záujem. Navyše, hra nebude ani tak kvalitná, ako by možno fanúšikovia dúfali, čo ešte viac zničí potenciál série do budúcnosti. Pre mnohých bohužiaľ.

EA ešte viac dobehnú jej vyjadrenia ohľadom hier pre jedného hráča

Veľa hráčov začne byť unavených z neustálych live service hier a bude hľadať únik v hrách pre jedného hráča. EA tak budú vyzerať ako hlupáci, keď hry ako Gears 5, Devil May Cry 5, Resident Evil 2, Kingdom Hearts III, Metro Exodus a ďalšie prekonajú očakávania ich vydavateľov a dokážu, že aj v roku 2019 sa oplatí investovať do hry pre jedného hráča. Preto sa spoločnosť rozhodne o opätovné investácie do tohto segmentu herného biznisu, čo sa však prejaví až o niekoľko rokov neskôr.

Lootboxy budú zakázané v Európskej Únii a USA

Vlády dokončia svoj lov na lootboxy, čo bude znamenať jediné. Lootboxy budú môcť byť v hrách ale s obmedzením, že hry musia byť prístupné iba pre dospelé osoby, čo ešte viac urýchli ústup vydavateľov od týchto praktík a dotkne sa aj mobilného hrania. Vydavatelia tak začnú s modelom platby za konkrétny predmet v hre. To síce úplne hráčov a vlády neupokojí, ale minimálne tento útok a peňaženky hráči odrazia.

Battle Royale šialenstvo bude pokračovať, Fortnite však zoslabne

Nič netrvá večne a rovnako ani popularita Fortnite nemá večného trvania. A tá sa skončí hneď na budúci rok. Samozrejme, hra bude fungovať a stále bude populárna, no ani zďaleka nebude dosahovať čísla ako v roku 2018. No Battle Royale žáner bude stále veľmi silný a do boja sa pripojí viacero nových kandidátov, ktorí odoberú Fortnite vietor z plachiet a prinesú do žánru obrovskú konkurenciu.

Steam bude slabnúť a hry od Valve neuspokoja

Valve vydá v roku 2019 minimálne dve hry, no ani jedna z nich neprinesie výrazný úspech a vďaka tomu začnú hráči pochybovať, že Valve to v sebe ešte má. Navyše, zvýšená konkurencia na poli digitálnej distribúcie spôsobí, že efektívny monopol Valve v tomto segmente sa v roku 2019 stratí. Zo všetkého však budú profitovať vývojári, ktorí uvidia viac peňazí z jednej predanej kópie hry, no hráč budú nadávať, že musia mať v PC nainštalovaných mnoho herných klientov.

Need for Speed dostane remake Most Wanted dielu

EA sa pokúsi znovu oživiť zašlú slávu série Need for Speed a to tým, že prinesie remake jedného z najpopulárnejšich dielov, Need for Speed: Most Wanted. Hra sa bude snažiť z tohto dielu vykradnúť čo naviac a ponúknuť tak hráčom zážitok, na ktorý už niekoľko rokov čakajú. Hráči zareagujú pozitívne, ale následne všetko raz opäť zničia mikrotranskakcie, ktoré budú implementované spôsobom, ktorý bude viac ako kontroverzný.

Sony to opäť raz skúsi s handheldom

PS Vita bol síce komerčný neúspech a konzola bola doslova zničená prítomnosťou 3DS, no Switch ukázal, že aj v tomto smere existuje cesta vpred. A Sony sa, podobne ako pri Move/Wii inšpiruje a ohlási handheld, ktorý prehrá rovnaké hry ako Playstation 5, akurát v nižšom rozlíšení a konzola bude hybridnou verziou, ktorá nebude súperiť priamo s domácimi konzolami, ale dá hráčom na výber, či chcú ultra výkonnú 4K 60FPS konzolu na doma, alebo hybrid, ktorý síce budú môcť používať doma, ale zároveň si ho budú môcť zobrať na cesty.

Switch si pôjde vlastnou cestou...ale hráči už budú čakať

Nevyhnutný príchod nových konzol a ich ohlásenie v roku 2019 spôsobí, že Nintendo Switch, akokoľvek jedinečné nebude mať tak vysoké a rýchle predaje ako doteraz, nakoľko hráči si začnú „šetriť“ na nové konzoly. Áno, konzola bude stále úspešná, no príchod novej konkurencie tento úspech do veľkej miery spomalí.

Disney odoberie EA Star Wars licenciu

Nedá sa povedať, že by riadenie Star Wars licencie spoločnosťou EA prinieslo veľa úspechov. Battlefront 1 mal málo obsahu, SP hra od Visceral bola zrušená a kontroverziu ohľadom Battlefrontu II pozná snáď každý. Po vydaní Star Wars od Respawnu tak príde rozhodnutie. Disney si začne hľadať iný vydavateľský dom. A to napriek úspechu tejto hry. Star Wars značke totiž EA narobilo viac škody ako úžitku a to tento moloch neodpúšťa. Licenciu tak dostane Ubisoft.

The Last of Us Part II príde až v roku 2020 ako launch titul na Playstation 5

Táto predpoveď sa týka roku 2019 len do určitej miery, no aj tak to spomeniem. Sony sa bude snažiť natlačiť k vydaniu Playstation 5 čo najviac zaujímavých titulov a perfekcionizmus Naughty Dog spôsobí, že rok 2019 pre vydanie druhého dielu The Last of Us nestihnú. Preto vyťažia zo situácie maximum a hra príde ako launch titul Playstation 5 v roku 2020. Hra stále príde aj na Playstation 4, ako bolo sľúbené, no Playstation 5 verzia bude o poznanie lepšia.

Nintendo oznámi...Nintendo 64 Classic

Vzhľadom na úspech NES a SNES Classic asi nikoho neprekvapí to, že Nintendo v roku 2019 ohlási Classic verziu ďalšej svojej konzoly, tentokrát to bude Nintendo 64. A čo viac, spoločnosti sa podarí pritiahnuť na túto konzolu skutočne najlepšie hry a to aj napriek tomu, že v niektorých prípadoch už nevlastnia licencie. Dočkáme sa teda aj hier ako Super Mario 64, GoldenEye 007, Ocarina of the Time, Mario Kart 64, Star Fox 64 či Banjo-Kazooie, Conker a Perfect Dark.

Microsoft už nebude chcieť dovoliť, aby malo Sony výkonnejšiu konzolu

Microsoft sa pri tejto generácii naučil jedno. Hráči chcú v prvom rade hernú konzolu, ktorá ponúkne dostatočný výkon a zároveň poskytne dostatok hier. To je najdôležitejšie. A tak po Xbox One X konzole nikoho neprekvapí, že po ohlásení Xbox Scarlett pôjde o ďalšiu najvýkonnešiu konzolu. Túto výhodu už nebudú chcieť pustiť, no je otázne, či to v budúcej generácii bude stačiť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk