Herný december bude prekvapujúco bohatý. Tešiť sa môžete aj na tieto hry

Herný december bude prekvapujúco bohatý. Tešiť sa môžete aj na tieto hry

 

Aj keď najväčšie kanóny boli už v tomto roku vypálené, aj v decembri sa dočkáme kvalitnej nádielky pod stromček. Aj keď do veľkej miery pôjde o porty už existujúcich hier na iné platformy, dočkáme aj sa aj zopár originálnych hier, ktoré si určite nájdu svojich fanúšikov.

Gwent: The Witcher Card Game – 4. december – Xbox One, Playstation 4

Populárna kartová hra Gwent, ktorú poznáme z tretieho Zaklínača sa dočkala samostatnej hry a taktiež aj príbehovej zložky s názvom Thronebreaker: The Witcher Tales. Táto hra je na PC už nejaký ten čas (vyšla 23. októbra), no konzoloví fanúšikovia si museli počkať o trochu dlhšie. Čakanie je však na konci a táto CCG hra príde na Xbox One a Playstation 4 už 4. decembra aj s Thronebreaker: The Witcher Tales.


Just Cause 4 – 4. december – PC, Xbox One, Playstation 4

Nový engine, nový ostrov, nový príbeh, starý-dobrý Rico. To bude štvrtý diel Just Cause 4. Autori sa pri hre snažili najmä o lepšiu optimalizáciu, no taktiež nezabudli ani na explozívne chúťky fanúšikov série. Rico sa tentokrát vyberie na ostrov Solis, kde bude jeho hlavným protivníkom organizácia Black Hand, ktorej velí Gabriella Morales. Čakajú nás šialené kúsky, tornáda a dúfame, že lepšia hra, ako kritizovaná trojka.


Mutant Year Zero: Road to Eden – 4. december – PC, Xbox One, Playstation 4

Kvalitných ťahových stratégií nie je nikdy dosť a Mutant Year Zero nám má poskytnúť presne takýto typ hry. Ak ste fanúšikmi XComu, tak táto hra by vám pravdepodobne nemala uniknúť. Na hre spolupracovali bývalý vývojári hier ako Hitman či Payday, takže uvidíme, ako sa im podarí hra, ktorá nepatrí medzi ich žánrovo tradičné. Tím mutantov bude preskúmavať post-apokalyptickú Zem, získavať zdroje v dynamických prostrediach.


Subnautica – 4. december – Xbox One, Playstation 4

Jedna z najlepších survival hier, ktorú si PC hráči užívajú už takmer celý rok sa konečne dostane na konzoly. Úlohou hráča je jednoducho prežiť na vesmírnej lodi nazvanej Aurora, ktorá havarovala na planéte 4546B. Survival hier v solídnom stave na konzolách až tak veľa nie je a preto sa fanúšikovia žánru určite potešia, že táto hra sa konečne dostane aj na konzoly.


Playerunknown’s Battlegrounds – 7. december – Playstation 4

Battle Royale fenomén ukončuje svoju konzolovú exkluzivitu na Xbox One a mieri aj na Playstation 4. V značne vylepšenej forme a s množstvom obsahu, no stále s dlhou cestou pred vývojármi, aby hru dali úplne do poriadku. Uvidíme teda, ako hra obstojí na konzole, kde mal Fortnite veľký náskok. Svojich fanúšikov si však hra určite nájde.


Super Smash Bros. Ultimate – 7. december – Switch

Asi najväčšia exkluzivita Nintenda túto jeseň. Bez Waluigiho ☹. (0/10, not playable). Ale zase s obrovským množstvom hrateľných postáv. V hre sa objavia aj postavy ako Pac-Man, Ryu, Snake, Sonic, Cloud či Bayonetta. Hra bude nepochybne obrovským úspechom vzhľadom na to, aká je očakávaná a aká je história série. Takže si to budete môcť rozdať vo virtuálnom bojisku.


Insurgency: Sandstorm – 12. december – PC

Pokračovanie skvelej online strieľačky Insurgency, ktorá kladie dôraz na tímovú spoluprácu a realistickosť sa dočká vydania už 12. decembra. Zatiaľ iba na PC, no konzolové verzie budú nasledovať v roku 2019. Ak vám teda nesadol ani Battlefield V a ani World War 3, tak toto bude možno hra pre vás.


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk