Ktorá videohra najviac poteší hráča pod vianočný stromček?

Ktorá videohra najviac poteší hráča pod vianočný stromček?

 

Vianoce sa už nekompromisne blížia a o týždeň začne Advent. A to znamená jediné - treba nakúpiť darčeky, kým sa len dá. Čo však, ak máte doma hráča videohier a vy neviete čo mu pod vianočný stromček darovať? V tom prípade vám veľmi radi poradíme.

Veľa dobrých videohier vyšlo za tento rok skutočne neúrekom. A práve preto sme si pre vás pripravili tento zoznam, ktorý vám s výberom aspoň trošíčku pomôže. Pri výbere videohier je rozhodne dôležité vekové obmedzenie a preto vám dávame do pozornosti aj číslo, ktoré sa nachádza v zátvorke za názvom titulu. Toto číslo je obmedzenie uvádzané na stránke CommonSenseMedia a preto ho berte ako orientačné a vždy si pri nákupe skontrolujte, či sedí s realitou.


Chuchel (7+)

Chuchel je veľmi roztomilá videohra od českého štúdia Amanita Design. V hlavnej úlohe sa predstaví kreslený chumáč chlpov, s ktorým budete prežívať neobyčajné dobrodružstva. Hra vyšla na PC, Android a iOS a zabaví nielen mladšie ročníky, ale aj starších hráčov, ktorí si chcú pri hraní oddýchnuť. Túto videohru si zakúpite už od 9.82 €.


Spyro Reignited Trilogy (8+)

Vylepšená verzia klasickej hry Spyro tento rok potešila konzolových hráčov. Majitelia konzoly PlayStation 4 a Xbox One si mohli opäť po rokoch zahrať túto hru a zaspomínať si na staré časy strávené pred CRT televízorom. Hru kúpite na internete už od sumy približne 32 €.


Mega Man 11 (9+)

Táto milá arkádová hra tu je s nami už niekoľko rokov a tak niet divu, že je vo svete obľúbená. Poteší najmä starších hráčov, ktorí si na Mega Mana veľmi dobre pamätajú. Videohra Mega Man 11 vyšla na platformy PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One a PC. V obchodoch nájdete túto hru už od 25 €.


Pokémon: Let's Go, Pikachu! (9+)

JRPG hra, ktorá je pre mnoho hráčov dôvodom, prečo si chcú kúpiť konzolu Nintendo Switch. Vývojári z GameFreak si dali záležať a priniesli hráčom veľkú hŕbu zábavy, zmien a najmä nostalgie. Ak ste majiteľom konzoly Nintendo Switch, nová Pokémon hra vám jednoducho nesmie ujsť. Hru v obchodoch kúpite už od 47.99 €.


Just Dance 2019 (10+)

Ak sa hráč okrem pasívneho hrania aj aktívne pri hraní hýbe, určite mu v jeho zbierke nesmie chýbať nový ročník hry Just Dance. Pred televízorom, či monitorom si užijete hodiny zábavy a spálite kopec kalórii. Just Dance vyšla na platformy Nintendo Switch, PlayStation 4, Wii, Xbox One, Xbox 360 a Wii U. Cena hry sa začína už na hodnote 28.49 €.


Frostupunk (13+)

Videohra ktorá sa s vami nemazná a predstaví vám všetky hrôzy, ktoré môže ľadový post-apokalyptický svet priniesť. Na hre pracovali tvorcovia z 11 bit studios, ktorí majú za sebou napríklad obľúbený titul This War of Mine. Hra poteší najmä milovníkov indie hier, stratégii a hier zameraných na prežitie. Frostupunk vyšiel iba na PC a zakúpite si ho v obchodoch už od 18.79 .


Spider-Man (14+)

Nový Spider-man je exkluzívnou hrou pre konzolu PlayStation 4 a hneď po vydaní si hra našla kopec fanúšikov. Hoc pravdepodobne nejde o tú najlepšiu hru, ktorá tento rok vyšla, fanúšikovia Marvel univerza si ju nevedia vynachváliť. Momentálne sa jej cena začína už na hodnote 33.90 .


Shadow of the Tomb Raider (17+)

Najnovšie pokračovanie hry Tomb Raider prinieslo hráčom veľa hodín zábavy, neobyčajný príbeh a nádherné grafické spracovanie. Hra vyšla na PlayStation 4, Xbox One a PC a jej cena sa začína na hodnote 30.40 .


God of War (17+)

Rovnako veľmi očakávanou hrou tohto roku bol titul God of War. Ten vyšiel exkluzívne iba pre konzolu PlayStation 4. Hra ponúka mnoho hodín hrania, kopec zábavy, veľmi dobrý príbeh a prenádhernú grafiku. Hru kúpite už za cenu 24.99 .


Battlefield V (17+)

Hoc sa mnoho hráčov na Battlefield V pozeralo cez prsty, v konečnom dôsledku ide o veľmi dobre spracovanú videohru. Oproti Battlefield 1 sa dočkala novej grafiky, nových režimov a časom sa hráči dočkajú aj obľúbeného Battleroyale módu pod názvom Firestorm. Ten príde však do hry až na jar roku 2019. Hru si v obchodoch môžete zakúpiť už od 45.80 , alebo ak máte doma majiteľa PC, je vhodnou alternatívou zaplatenie členstva Origin Premier. To stojí 14.99 € na mesiac a prinesie hráčovi na možnosť hrať naozaj veľké množstvo hier. Viac informácii o Origin Premier nájdete v poslednom odstavci tohto článku.


Red Dead Redemption 2 (18+)

RDR 2 je momentálne exkluzívne konzolovou hrou pre PlayStation 4 a Xbox One a pravdepodobne aj hrou, ktorá tento rok najviac zažiarila. Dych vyrážajúca grafika, dlhočizný príbeh a neopísateľný zážitok z hry. To všetko Red Dead Redemption 2 v sebe ukrýva. PC verzia je však ešte v nedohľadne a tak si hru užijú zatiaľ iba majitelia súčasnej generácie konzol. Hru zakúpite už od 53.65 .


Assassin's Creed Odyssey (18+)

Hoc je nový Assassin's Creed Odyssey veľmi dobrým titulom po jeho vydaní sa o ňom akosi prestalo hovoriť. A to je škoda, keďže ide doposiaľ o najviac prepracovanú Assassin's Creed hru vôbec. Hra vyšla na PC, PlayStation 4 a Xbox One a zoženiete ju od 34.50 .


Kingdom Come: Deliverance (18+)

Česká videohra, ktorá na začiatku roka rozvírila vlny sveta videohier. Hoc sa nestala hrou roku, obsahuje naozaj prepracovaný ekosystém, veľkú hŕbu zábavy a neustále jej tvorcovia pracujú na nových DLC. Hra vyšla na PC, PlayStation 4 a Xbox One a v obchodoch ju kúpite už od 26 .


Origin Access Premier (rôzne)

Ak si nie ste istí žiadnou videohrou a máte doma hráča PC hier, určite nič nepokazíte ročným členstvo v programe Origin Access Premier. Ten síce stojí 99.99 € na rok, no prináša prístup k viac ako 165 hrám a dokonca aj k tým najnovším. Zahráte si tak Battlefield V, FIFA 19, A Way Out, The Sims 4, Unravel Two a mnoho ďalších hier.


Tak čo? Pomohol vám tento zoznam, alebo ste už svoj darček dávno zakúpili? Ak poznáte nejaký iný titul, ktorý v zozname chýbal, istotne nám dajte vedieť do komentárov!

Ceny uvádzané pri hrách nemusia zodpovedať realite. Ich zdrojom je cenový porovnávač Heureka.sk a tak je pravdepodobné, že niektoré hry nájdete v iných obchodoch aj lacnejšie, alebo drahšie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk