5 zaujímavých televíznych seriálov, ktoré by ste si určite mali pozrieť

5 zaujímavých televíznych seriálov, ktoré by ste si určite mali pozrieť

 

Kto by v tejto dobe nesledoval televízne seriály, keď sú takmer všade? Na svete ich je skutočne veľké množstvo a preto niet divu, že niekedy ani poriadne nevieme, ktorý z nich si vybrať.

Televízne seriály sa za posledné desaťročia zmenili na nepoznanie a prešli transformáciou na akýsi hybrid medzi filmom a "klasickým" seriálom. S prižmúrenými očami môžeme tvrdiť, že sit-comy sa stávajú čoraz menej a menej populárne a do popredia sa oveľa viac derú seriály mysteriózne, fantazijné a seriály založené na skutočných (niekedy aj trošíčku prikrášlených) udalostiach. Tento typ zábavy sa tak pomaly, ale isto stáva doménou širokého publika a nie iba milovníčiek (či milovníkov) telenoviel či Sexu v meste. Tentokrát sme si pre vás pripravili 5 seriálov, ktoré rozhodne stoja za to, aby ste si ich pozreli.

Pozor! Hoci bola vynaložená snaha, aby tento text neprezradil nič dôležité z deja celej série žiadneho zo spomenutých seriálov, môže pre niekoho aj tak stále obsahovať "veľmi malé" spoilery. Boli ste varovaní!

Aftermath (2016)

Aftermath je kanadský seriál z dielne SyFy, ktorý nám predstaví rodinku Copelandovcov a svet postihnutý takmer všetkými možnými katastrofami a nadprirodzenými úkazmi. To, čo sme doteraz poznali a brali za samozrejmosť, sa v tomto seriáli rúti do záhuby a všetko nasvedčuje tomu, že svet čaká totálny koniec. Hoci začiatok konca sveta vyzeral tak, že vedci na všetko prídu a katastrofy sú iba dočasné, dozvedáme sa počas seriálu, že tomu tak pravdepodobne nebude. Všetko okolo hlavných hrdinov sa celkom zbláznilo, čoraz viac ľudí začínajú posadať démoni a tí, ktorí prežili, sa buď nakazia vírusom, ktorý z nich urobí totálnych bláznov, alebo sa snažia prežiť a stávajú sa vďaka šialenosti a beznádeje okolo nich bláznami aj oni.

Aftermath síce nepatrí k špičke seriálov, no je zatiaľ iba v plienkach a tvorcovia William Laurin a Glenn Davis patria medzi tých šikovnejších. Naviac netreba zabúdať, že herecké obsadenie (až na pár výnimiek) tiež nie je celkom na zahodenie.

The Man in the High Castle (2015)

Seriál The Man in the High Castle sa stal minulý rok jedným z najväčších prekvapení vôbec. Je založený na knihe od spisovateľa Philipa K. Dicka a v prípade, ak ste tento seriál videli, túto knihu vám odporúčam všetkými desiatimi. Dej seriálu je oproti knihe „jemne upravený“, no vďaka tomu sa s ním jeho tvorcovia vedeli veľmi dobre pohrať. The Man in the High Castle je zasadený do alternatívnej histórie, kde spojenecké vojská nevyhrali Druhú svetovú vojnu a víťazmi sa stali Japonci spolu s nacistickým Nemeckom. Ba čo viac, obsadili Spojené Štáty a rozdelili si ich takmer na polovicu. Vo svete vládne beznádej, akási diktatúra, strach a neustále napätie medzi kedysi spriatelenými veľmocami. Jedinú nádej ľuďom dávajú záhadné videonahrávky (v knižnej predlohe to je kniha s názvom „Kobylka uľahla sťažka“), ktoré ukazujú to, ako by všetko vyzeralo, keby sa vojna skončila porážkou Nemecka a Japonska (teda ako by vyzeral svet tak, ako ho poznáme dnes). Tento seriál je bez debaty povinnou jazdou každého seriálového maniaka už len kvôli desivej atmosfére, ktorá v ňom prevláda. A pokiaľ ste ho už videli, utekajte do kníhkupectva a knihu The Man in the High Castle si určite zakúpte.

Stranger Things (2016)

Tak ako mal rok 2015 prekvapenie v podobe predchádzajúceho seriálu, má aj aktuálny rok 2016 svoje prekvapenie v podobe naozaj skvostného seriálu Stranger Things od bratov Dufferovcov a Netflixu. V tomto mysteriózno-fantazijnom seriáli budete sledovať partiu malých chlapcov, ktorí bojujú proti nadprirodzenej príšere z akejsi alternatívnej reality a aj napriek ich nízkemu veku ukážu odhodlanosť a silu priateľstva. V boji proti príšere im pomôže miestny šerif, ktorý síce na prvý pohľad vyzerá ako hlupák, no zdanie klame a aj vďaka nemu sa im podarí dosiahnuť naozaj nepredstaviteľné. Pokiaľ ste tento seriál, ktorý sa odohráva v 80. rokoch, ešte nevideli, je najvyšší čas zapnúť Netflix a napraviť to, pretože atmosféru a dej seriálu budete hltať od prvých momentov.

The Last Man on Earth (2015)

Ak máte už plné zuby post-apokalyptických filmov, ktoré sú brané až príliš vážne a radšej by ste trošku ubrali z tempa a sem-tam sa aj schuti zasmiali, určite si pozrite seriál The Last Man on the Earth. Ako to v post-apokalyptických seriáloch chodí (a názov napovedá), Zem napadol smrtiaci vírus a v roku 2020 je jediným preživším Will. Ten pobehal celé Spojené štáty, aby našiel čo i len jedného živého človeka (najmä však tajne túži nájsť ženu), no márne. Až keď to chcel úplne vzdať a skoncovať so svojim samotárskym životom, stretne Carol. Či to ale bude to, po čom túžil, sa už dozviete v seriáli, ktorý je nabitý jedinečným humorom a príjemnou atmosférou.

The Crown (2016)

Posledný dnešný seriál, ktorý by istotne nemal ujsť vašej pozornosti, je The Crown. Ide o americko-britský dramatický seriál z dielne Petra Morgana (360 (2011), Rush (2013)) a NetFlixu. V seriáli The Crown budete sledovať osud kráľovnej Alžbety II., ktorá si za celý svoj život toho skutočne naozaj veľa. Aj keď sa téma tohto seriálu môže zdať nudná, neverte prvému dojmu. Prvá séria je nabitá emóciami a nečakanými udalosťami, ktoré sa odohrávajú v rokoch 1947 až 1955. Pokiaľ máte chuť na historický seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami, naozaj dobrú filmovú výpravu a najmä na hercov, ktorí majú perfektný anglický prízvuk, je The Crown seriál stvorený ako pre vás.

Samozrejme však netreba zabúdať na to, že seriálov je skutočne neúrekom a preto neberte tento zoznam ako zoznam najlepších seriálov a poraďte do komentárov nielen nám, ale aj ostatným čitateľom, ktorú šou sledujete a máte radi práve vy.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk