• RECENZIA: Genesis Thor 303 - Klávesnica, ktorej hlavným dizajnovým prvkom je podsvietenie

  • RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

  • RECENZIA: HyperX Alloy Origins 65 - Kábel a nič iné než kábel

  • RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

  • RECENZIA: MSI Summit E16 Flip A12UCT-059CZ - Neodmysliteľný spoločník každého podnikateľa

  • RECENZIA: Razer Kishi 2 - (Takmer) Dokonalosť v hardvéri, otras v softvéri

RECENZIA: Genesis Thor 303 - Klávesnica, ktorej hlavným dizajnovým prvkom je podsvietenie

RECENZIA: Genesis Thor 303 - Klávesnica, ktorej hlavným dizajnovým prvkom je podsvietenie

Klávesnice patria medzi najdôležitejšie počítačové periférie, pričom u hráčov to platí dvojnásobne. Hneď po myške je pre nich klávesnica druhým najpodstatnejším doplnkom, ktorý im dokáže pomôcť zlepšiť výkon pri hrách. Takéto zariadenie zároveň dokáže o niečo spríjemniť používanie počítača. Voľba kvalitnej hernej klávesnice je preto dosť podstatná a je teda dôležité vedieť, na čo prihliadať pri jej výbere. Dôležitými vlastnosťami sú typy snímačov, doba odozvy, aktivačná sila klávesov a ďalšie vlastnosti, ktoré dokážu efektívne určiť, či ide o vhodného kandidáta, za ktorého, samozrejme, i čo-to zaplatíte. V tejto recenzii sa preto pozrieme na zúbok produktu, ktorý sa svojou cenovkou radí do strednej triedy – konkrétne ide o model Genesis Thor 303.

RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 303 TKL - Kompaktná klávesnica strednej triedy

Väčšina z vás už pozná spoločnosť Genesis. Ido úspešného výrobcu herných periférií a počítačových doplnkov všetkých cenových kategórií. Kvalita ich produktov je častokrát priemerná, no z času na čas sa im vydarí aj naozaj kvalitný kúsok, ktorý stojí za vyskúšanie. Všetci z nás, používateľov stolových počítačov a taktiež aj pravdepodobne väčšina fanúšikov notebookov, potrebujú pri používaní svojho zariadenia aj klávesnicu. Tých má táto spoločnosť v ponuke veľké množstvo v rôznych cenovkách. V dnešnej recenzii sa pozrieme na mechanickú klávesnicu určenú pre hráčov, ktorým nerobí problém si za kvalitu priplatiť. Konkrétne je reč o modeli Thor 303 TKL, teda o zmenšenej verzii modelu Thor 303, ktorá neobsahuje numerický blok.

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 65 - Kábel a nič iné než kábel

RECENZIA: HyperX Alloy Origins 65 - Kábel a nič iné než kábel

Vo svete kompaktných herných klávesníc začína byť čoraz väčší pretlak a všetky popredné spoločnosti zaoberajúce sa gaming náradím nezabúdajú tento špecifický hardvér neustále inovovať. Žiarivým príkladom je firma HyperX, spadajúca dnes už pod koncern HP, ktorá nedávno uviedla na trh novú verziu svojej 65 % klávesnice Alloy Origins. Jej celková cena balansuje momentálne na hranici jednosto eur, čo je s ohľadom na ponuku od konkurencie adekvátna suma. Čo všetko však Alloy Origins 65 ponúka, čím daný produkt dokáže ohúriť a naopak, tak o tom si povieme viac v nasledujúcom texte.

RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

Segment herných myší, ktoré akoby niekto prevŕtal samopalom, zaznamenal v posledných rokoch obrovský nárast nových produktov, pričom významnú časť sme pre vás mapovali prostredníctvom našich pravidelných hardvérových recenzií. Jedným z najčerstvejších príspevkov za posledné dva roky bola aj mimoriadne ľahká myš od HyperX, ktorá niesla označenie Pulsefire Haste. Tá aj vďaka svojmu celkovému spracovaniu ašpirovala (minimálne z môjho pohľadu) na celkové prekvapenie naprieč pestrou konkurenciou. Pôvodne išlo o model v káblovej verzii, ktorý herná divízia spoločnosti Kingston, dnes už spadajúca pod koncern HP, len nedávno vylepšila do bezdrôtovej podoby. Ako sa dalo očakávať – minimálne som to očakával ja sám – kvalita produktu samotného sa týmto krokom nijako výrazne nezmenila a opäť ide o ideálneho adepta na upgrade vášho herného náradia. O dôvodoch tohto pre vás možno odvážneho tvrdenia si povieme viac v nasledujúcom texte.

RECENZIA: Razer Kishi 2 - (Takmer) Dokonalosť v hardvéri, otras v softvéri

RECENZIA: Razer Kishi 2 - (Takmer) Dokonalosť v hardvéri, otras v softvéri

Hoci sa občas s obľubou tvárime, že hranie na smartfónoch neexistuje, faktom zostáva, že tento spôsob hrania je bez debaty najpopulárnejším a z hľadiska objemu tržieb najziskovejší segment herného priemyslu. O to smutnejšie je potom sledovanie ľudí, ktorí sa snažia hrať ťukaním na dotykový displej, zatiaľ čo sa tvária, ako si to veľmi užívajú. A možno už nie som najmladší a asi ani najmodernejší, no ak by som sa jedného dňa rozhodol hrať na smartfónoch, tak bez fyzických tlačidiel by to určite nešlo.

RECENZIA: ASUS ProArt StudioBook 16 (H5600Q) - Excelentné riešenia

RECENZIA: ASUS ProArt StudioBook 16 (H5600Q) - Excelentné riešenia

Produkty priamo určené kreatívnym tvorcom sú dnes akousi fúziou dvoch zdanlivo odlišných využití. Kedysi som sám zastával názor, že je lepšie investovať do výkonnostne lepšieho notebooku určeného na tvorbu obsahu než do o niečo slabšej, ale za to rýdzo hernej prenosnej mašinky. Dôvody sa v tomto ohľade viazali predovšetkým na určité a špecifické časové obdobie, kedy to po stránke praktickej jednoducho dávalo väčší zmysel, dnes však, samozrejme, v drvivej väčšine prípadov platí, že je vhodné si na hry kúpiť špecifický hardvér a na pracovné povinnosti zase iný stroj. Výnimku v tomto ohľade aktuálne tvorí napr. aj novinka z dielne spoločnosti ASUS, ktorá nám na trh prináša ProArt StudioBook, pričom tá je schopná ukojiť nielen kreatívne založených jedincov, čo sa tvorbou digitálneho obsahu živia, ale súčasne uspokojiť aj nároky ich hráčskej dušičky. Tento šestnásťpalcový krásavec v plne kovovom prevedení totiž zvláda vyrážať dych na všetkých frontoch, o čom sa teraz so mnou dozaista presvedčíte.

RECENZIA: SPC GEAR VIRO 101M - Jednoduchý dizajn do vrecka a do uší

RECENZIA: SPC GEAR VIRO 101M - Jednoduchý dizajn do vrecka a do uší

Bez zvuku to nie je ono. Teraz sa nechcem dotknúť časti obyvateľstva, ktorá pre genetickú vadu, chorobu, alebo náhodu nepočuje, no bez zvukov je život o dosť chudobnejší. Zvuky sú, samozrejme, dôležité hlavne v reálnom svete, no možnosť vypočuť si dobré výšky a basy obľúbenej skladby, hlboké rozhovory vo filmoch, či počuť, z ktorej strany sa blíži nepriateľ v práve hranej hre, je veľkým plusom každodenného života. Niektorí ľudia preferujú slúchadlá na ušiach, niektorí bezdrôtové a iní zase tie do uší. Spoločnosť SPC Gear nám na vyskúšanie poslala ten posledný, asi stále najrozšírenejší a najosvedčenejší typ, teda drôtové „štuple“ s názvom VIRO 101M.

RECENZIA: Genesis Thor 660 - Dizajnovka na doma aj na cesty

RECENZIA: Genesis Thor 660 - Dizajnovka na doma aj na cesty

Mechanické klávesnice sú tým najlepším spoločníkom každého pravého hráča, no po dlhých rokoch absencie svoje využitie stále viac nachádzajú aj v kanceláriách, či na stoloch bežných ľudí. A hoci sú klávesnice s plným rozložením, teda všetkými písmenami, oddelenou sekciou pre šípky a ďalšou pre numerickú klávesnicu, najpraktickejšie, treba uznať, že svoje miesto si stále častejšie nachádzajú aj kompaktnejšie kúsky. Mechanické spínače ponúkajú veľa výhod oproti klasickým membránovým klávesniciam a jednou z posledných prekážok odrádzajúcich od mechaniky boli násobne vyššie ceny. Spoločnosť Genesis však už roky ukazuje, že kvalitná klávesnica s mechanickými spínačmi nemusí stáť tak veľa a ponúka viacero kúskov s nielen zaujímavým dizajnom a funkcionalitou, ale aj prívetivou cenovkou.

RECENZIA: Mercusys Halo H50G - Stabilné meshové pokrytie za pár drobných

RECENZIA: Mercusys Halo H50G - Stabilné meshové pokrytie za pár drobných

Pokiaľ bývate vo väčšom dome, alebo viacpodlažnom byte je veľmi možné, že ste sa už stretli s problémom nestabilného WiFi pokrytia, alebo rovno jeho vypadávania. Odpovedí na tento problém je viacero, no pokiaľ nemáte radi komplikované zariadenia, ktoré treba na správne fungovanie najprv hodiny nastavovať, je najjednoduchšie siahnuť po takzvaných meshových routeroch, ktoré sa po správnom rozmiestnení v domácnosti postarajú o bezproblémové WiFi pokrytie bez výpadkov aj pri presúvaní sa so zariadením z izby do izby, či von. Meshových routerov je na dnešnom trhu naozaj požehnane a v redakcii nám tentokrát pristál kúsok (respektíve dva kúsky) od spoločnosti Mercusys, ktoré sľubujú za vcelku málo peňazí ponúknuť veľa muziky.

RECENZIA: Fractal Design Torrent white TG clear tint a Prisma AL-18 ARGB - Čerstvý vánok medzi PC skriňami...alebo radšej čerstvé tornádo?

RECENZIA: Fractal Design Torrent white TG clear tint a Prisma AL-18 ARGB - Čerstvý vánok medzi PC skriňami...alebo radšej čerstvé tornádo?

Švédska spoločnosť Fractal Design za zhruba 12 rokov svojho pôsobenia dokázala nevšednosť a kvalitu svojich produktov tak, že je dnes mnohými entuziastmi považovaná za „svätý grál“ v oblasti PC skriniek. Povestný škandinávsky dizajn orientovaný na funkcionalitu a jednoduchosť dostala aj nová skrinka Torrent, ktorá svojim dispozičným riešením v podstate ide proti prúdu...a svojimi piatimi VEĽKÝMI ventilátormi dokáže rozprúdiť vzduch, ale aj odfúknuť všetky pochybnosti, či je ešte tradičné chladenie počítača - vzduchom, dostatočné.

RECENZIA: Genesis IRID 505 ARGB White - Dizajnový refresh, ktorý si zachoval pár chybičiek krásy

RECENZIA: Genesis IRID 505 ARGB White - Dizajnový refresh, ktorý si zachoval pár chybičiek krásy

Spoločnosť Genesis uviedla modelový rad počítačových skriniek s označením 505 už viac ako dva roky dozadu a preto nie je žiadnym prekvapením, že sa jej fanúšikovia dočkali mierneho vylepšenia. Model Genesis IRID 505 ARGB sme už dokonca mali možnosť v redakcii otestovať a kolega Lukáš Bátora na nej svojho času nenašiel veľa negatívnych vecí. Svet počítačových skriniek však neustále prechádza evolúciou a to, čo mohlo stačiť pred pár rokmi na plný počet bodov už dnes nemusí byť akceptovateľné.

RECENZIA: MSI Modern MD271CP - Som moderný, až to praská

RECENZIA: MSI Modern MD271CP - Som moderný, až to praská

Je to len pár dní, čo som sa zúčastnil pomerne vášnivej debaty o monitoroch. Vášne samotné v ten moment síce vyvolávala predovšetkým kombinácia zvýšeného objemu alkoholu s prázdnymi žalúdkami, ale keďže osadenstvo okolo dreveného stola v jednej nemenovanej reštaurácii na Záhorí bolo v drvivej väčšine tvorené dobrými kamarátmi, jediný, kto sa obával o zničenie inventáru, bol nakoniec sám majiteľ objektu. A o čo tam vlastne išlo? Jeden z kolegov, fakticky človek živiaci sa písaním recenzií zameraných na hardvér, hodil do pléna myšlienku v nasledujúcom znení. Podľa neho sa dnes veľké spoločnosti nesnažia nejako zásadne inovovať zobrazovacie technológie, ale plne im vyhovuje trčať na mieste a inkasovať nemalé peniaze za v zásade zastaranú elektroniku. Tento názor, akokoľvek s ním môžete, alebo nemusíte súhlasiť, bol v daný moment ekvivalentom známeho cukríka hodeného do plastovej fľašky od rovnako známeho nápoja (mimochodom, nápoja ideálneho po prepitej noci). Nebudem vám tu, samozrejme, dopodrobna vypisovať slová, ktoré v ten večer zazneli, predsa len nás čítajú aj mladšie ročníky, v každom prípade s týmto postojom nesúhlasili všetci a ja sám som bol voči nemu dosť vyhradený. Nemám totiž dojem, že by sa zobrazovacia technika neposúvala vpred a hoci tu logicky máme stále dostatok monitorov a televízorov vytváraných na jednom a tom istom základe, vždy je na danom produkte niečo naviac a niečo, čo predstavuje moderný element – či je to dizajn, softvérové prvky, alebo len ten samotný obal. Žiarivým príkladom je aj najnovší kancelársky monitor od MSI, o ktorom si povieme viac na nasledujúcich riadkoch.

RECENZIA: SilentiumPC Navis F240 - AIO vodné chladenie CPU pre každého

RECENZIA: SilentiumPC Navis F240 - AIO vodné chladenie CPU pre každého

Prečo vodné chladenie (resp. AiO cooler)? Pretože dokáže zraziť teplotu prakticky okamžite už pri štarte a chladiaci systém je tichší ako pri PC chladenom vzduchom. Všeobecne sa systém vodného chladenia považuje za efektívnejší a preto je vhodnejší najmä pre výkonné zostavy, kde je vyššie zahrievanie. Lenže aká je realita?

RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

Súčasný trend stále rastúceho záujmu o hranie videohier mimo tepla domova sa tu nezjavil len tak z ničoho nič. Nie nadarmo je segment prenosného hardvéru určeného primárne na zábavnú interakciu rok od roku väčší a aj tie najväčšie spoločnosti formátu Valve už pochopili, že nastal čas začať nalievať peniaze práve do tejto stále viac-menej prázdnej nádoby. Špecifickou kategóriou aj naďalej ostávajú práve mobily, kde je v súvislosti s hraním hier stále pomerne dosť negatív, či už sa rozprávame o náročnosti na hardvér, alebo nedostatočnej kapacite batérií. To, čo by však pred dekádou znelo ako vtip, je v súčasnosti bežná vec a preto si dnes pred kúpou mobilného telefónu môžete pokojne zadefinovať, či chcete herný, alebo štandardný model. Svoje k tomu má aktuálne čo-to povedať aj spoločnosť Xiaomi, respektíve jej dcérska divízia POCO, ktorá nám na trh prináša super rýchly model F4 GT určený nielen na hranie.

RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

Človek je už od prírody tvor mnohých masiek. Dokáže sa smiať a súčasne plakať bez toho, aby okolie vedelo na sto percent identifikovať presnú vyváženosť týchto dvojakých emócií. Človek je schopný robiť si srandu s takou vážnou tvárou až máte pocit, že danej póze a vystúpeniu skutočne verí. Studnicou takýchto situácií a momentiek je, minimálne v našich vodách, prostredie sociálnych sietí. Vždy, keď si nájdem pre seba minútku času alebo dokonca vtedy, keď toho času vlastne veľa nemám, neodpustím si navštíviť komentáre pod reklamnými Facebook vláknami, kde už vopred tuším nahromadenie priam Cimrmanovských výjavov. Nech už sa daná firma prostredníctvom spomínanej siete snaží predávať čokoľvek, od parfumov cez šaty až po malotraktory, vždy sa im v tom dostatočnom množstve komentárov nahromadí tak bizarný spam hlásajúci jedno a to isté – poprosím cenu..., aká je cena?, koľko to stojí?. Jedna a tá istá myšlienka naklonovaná do rôznych podôb a často plná fatálnych pravopisných chýb, ako keby potierala schopnosť elementárneho uvažovania našich spoluobčanov a jediné moje vysvetlenie tkvie v tom, čo už som spomenul vyššie. Človek je jednoducho tvor schopný čohokoľvek a či už si skutočne robí srandu alebo to myslí smrteľne vážne, jeho mimikry býva nepriestrelné. Keď som si pripravoval podkladové materiály na test najnovších inteligentných hodiniek od Xiaomi, tak prvé, čo ma ovalilo po hlave, bola práve takáto reklama na FB. Asi už tušíte, že vyššie opisovaná situácia sa samozrejme naplno dostala aj do predmetného vlákna a preto som sa rozhodol, že všetkým prípadným záujemcom o model Watch S1 od firmy Xiaomi odovzdám tú nezistiteľnú múdrosť už v prvom odseku tohto textu. Takže dávajte teraz pozor. Cenu som vám všetkým poslal do súkromnej správy.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk