• Neznámy hráč skrátil nahrávacie časy GTA Online o 70% namiesto Rockstaru

  • Nová Need for Speed hra odložená na 2022 a môže za to nový Battlefield

  • Ponuka nových Xbox hier je zatiaľ horšia než si myslíte. PlayStation je úplne iný level

  • Herný marec bude nezvyčajne slabý: Asi budeme hrať next-gen verzie starých hier

  • Google mal možnosť pracovať na Stadia exkluzivite s Kojima Productions. Ponuku však odmietol

  • Fyzické podujatie E3 2021 definitívne zrušené a digitálne si zatiaľ nezískalo podporu

Virtuálna realita pre PlayStation príde už tento október

Virtuálna realita pre PlayStation príde už tento október

Poslednú dobu sa s virtuálnou realitou roztrhlo vrece. Všetko to začal vďaka Oculus Rift a dnes sa na vlnách virtuálnej reality vezie nielen Samsung či HTC, ale najnovšie aj Sony so svojou vlastnou VR!

Dnes Sony oznámilo, že v októbri tohto roku vypustí do sveta svoju vlastnú virtuálnu realitu s priaznivou cenou 399,99 eur. Tí z vás, čo majú lepšiu pamäť, si istotne pamätajú, že SONY sľubovalo VR skôr, no definitívny termín bol nakoniec stanovený na október. Sony to ospravedlňuje tým, že chce PlayStation VR doladiť do najmenších detailov a na to je treba čas. Za krátke zdržanie sa Sony na svojom blogu ospravedlnilo. Dnes Sony nahralo na YouTube video z Game Developer Conference 2016, ktoré predstavuje všetky hardvérové vlastnosti virtuálnej reality a tie verte či nie, tromfnú aj známy Oculus Rift!

Škatuľa balenia PlayStation VR neopúšťa dizajn, ktorý je Sony tak veľmi blízky.

Rovnako sa Sony vo svojom blogu chváli tým, že pre ich novinku vyvíja softvér už celkovo 230 vývojárov, od malých nezávislých štúdií až po tie najväčšie z najväčších. Očakávajú, že už v od októbra po koniec roka budú mať k dispozícií cez 50 hier a ich počet bude neustále rásť vďaka skúseným a talentovaným vývojárom.

The PlayRoom VR bude zdarma!

Bojíte sa veľkých cien hier pre virtuálnu realitu? Nemusíte! Sony tvrdí, že ich program menom PlayRoom VR (ktorého promo video môžete vidieť nižšie), bude k dispozícií úplne zadarmo a bude obsahovať šesť rodinných hier.

Ako sme u Sony zvyknutí - balenie hardvéru bude bohaté

V balení sa bude nachádzať aj Demo disk, ktorý bude obsahovať hrateľné časti z niektorých vybraných hier. Ako už bolo povedané, PlayStation VR bude vypustená na trh v októbri do UK, Írska, Nemecka, Švajčiarska, Rakúska, Francúzska, Španielska, Talianska, Portugalska, Belgicka, Holandska, Luxemburska, Poľska, Dánska, Švédska, Nórska, Fínska, Ruska, Českej Republiky, do niektorých vybraných Arabských krajín a Austrálie. Na Slovensko sa akosi pozabudlo, ale veríme, že sa to časom napraví. Samozrejme to neznamená, že PS VR si u nás nezakúpite, len nebude uvedená na náš trh oficiálne.

Zdroj: PlayStation Blog

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk