Socom Fireteam Bravo 3 RECENZIA PSP

 

Vojenská tématika žne v hernom priemysle neustály úspech. Aj vďaka tomu sa majitelia konzol PSP dočkali nového pokračovania z taktickej série Socom, ktorá sa vyznačovala pestrosťou misií a skvelým celkovým dojmom. Pri novom diely sa tento duch akosi vytratil.

 

Zhostíte sa úlohy veliteľa Wraitha a so svojou jednotkou ste vyslaní do republiky Koratvia potláčať stále prítomné akty teroristov. V celkovo ôsmych misiách kampane si vyskúšate boje v zasneženom prostredí, nápadne pripomínajúce krajiny Východného bloku. Úlohy však nie sú príliš pestré a tak väčšinu času strávite obyčajným strieľaním, demolovaním, prípadne oslobodzovaním rukojemníkov. Bonusovými úlohami je zachovanie utajenia, alebo zbieranie tajných dokumentov, čiže sa oplatí prebádať každú miestnosť a nepostupovať len po vytýčených bodoch. Misie trvajú pomerne dlho a mapy nie sú len úzkym koridorom.

{gallery}/recenzie/Socom.Fireteam.Bravo.3.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}

Váš tým pozostáva z ďalších troch členov pod vašim velením. Ich správanie sa v akcii je možné nastaviť. Možností však nie je veľa. Obsiahnuté sú len základne ako nasledovanie, vyčkanie, nestrieľanie, alebo tichý postup. Priama kontrola sa deje za pomoci jedného tlačidla, ktoré udáva kam sa má tým presunúť. No aj bez týchto povelov nebudete mať problém s postupom a s úspešným ukončením misie. Je to škoda, keďže práve z tejto taktickosti mohla hra vyťažiť pri svojom zameraní najviac. Lákadlom a štipkou taktickosti je však arzenál. Ten sa skladá zo širokej palety ponúkaných zbraní a hlavne príslušenstva. Svoju obľúbenú pušku, či pištoľ tak môžete vybaviť tlmičom, rukoväťou, laserom, alebo rôznymi puškohľadmi.

{gallery}/recenzie/Socom.Fireteam.Bravo.3.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}

V hre sa znova využíva tzv. „lock-on“ systém, pri ktorom je po stlačení tlačidla R zameraný najbližší nepriateľ. Tlačidlo L sa využíva na prepínanie cieľov. Práve pri tejto funkcii sa uplatní voľba vybavenia, keďže každá zbraň má rôzne atribúty ako rýchlosť zamerania, dostrel, presnosť, alebo kadencia. Zvýšiť sa dajú pomocou spomínaného dodatočného vybavenia. Pri manuálnom mierení však trafíte takmer každý cieľ s ľubovoľnou zbraňou, takže obava z nevhodne zvolenej výzbroje odpadá. Aj to hre uberá na nutnosti taktického myslenia. Klinec do rakvy pridáva aj v dnešnej dobe veľmi obľúbená regenerácia zdravia. Pokiaľ je člen priveľmi zranený, padne na zem, no je možné ho oživiť. S tým si poradia členovia aj sami medzi sebou. Vy až také šťastie nemáte. Pri vašom padnutí sa misia končí.

{gallery}/recenzie/Socom.Fireteam.Bravo.3.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}

Hra ponúka multiplayer v podobe co-op štyroch hráčov. Pri tomto spôsobe môžete byť oživený aj vy. Takáto hra je pochopiteľne zábavnejšia ,no s pribúdajúcimi živými spoluhráčmi sa strácajú aj posledné zvyšky možnej náročnosti a tak misiami prebehnete ako vzduchom. Zmenou je však online hra až 16 hráčov známych módov ako free-for all, team deathmatch, demolition, alebo escort. Tu už sú preverené vaše schopnosti a vašou odmenou je umiestnenie v rebríčkoch a ďalšie benefity.

{gallery}/recenzie/Socom.Fireteam.Bravo.3.recenzia.PSP.Mortus/4/{/gallery}

Socom Fireteam Bravo 3 je graficky pekne vyzerajúcou hrou, ktorej však chýba niečo, čo by hráčov upútalo. Internetový multiplayer je na tom síce lepšie ako hra pre jednotlivca, ale tento svetlý bod spolu s arzenálovou diverzitou neprevážia misku váh. Pokiaľ hľadáte pekne zabalenú strieľačku a nepotrebujete prílišnú náročnosť, tak si Socom Fireteam Bravo 3 bez obáv vyskúšajte.

{gallery}/recenzie/Socom.Fireteam.Bravo.3.recenzia.PSP.Mortus/5/{/gallery}
 

možnosť vylepšovania zbraní
grafické spracovanie
zvuky

 

monotónnosť misií

 

65%
90%
ŽÁNER taktická akčná
VÝROBCA SCEE
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk