Invizimals™ RECENZIA PSP

 

Invizimals = invisible + animals = neviditeľné zvieratká. Výskyt: tam, tam, áno aj tam a dokonca aj tam. Nevidíte ich? Tak načo čakáte? Nasaďte pribalenú Go!Cam na PSP a dobrodružstvo začína.

 


{gallery}/recenzie/Invizimals.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}


Podobne ako pri ďalšom výrobku od Sony EyePet, aj v Invizimals sa kamera využíva na spojenie reality s virtuálnym svetom. A darí sa mu to naozaj bravúrne. Ide o tzv. Augmented Reality ( rozšírená realita) a práve tento štýl hrania má veľký potenciál do budúcna. Kto by predsa nechcel, aby sa mu po vlastnom byte potulovali rôzne príšerky? A tým nemyslíme šváby a iných nájomníkov. Hľadanie Invizimalov je skutočne zábavne. Detektor pípa ako v druhom diely votrelcov a vy viete, že cieľ nemôže byť ďaleko. Žeby pod posteľou, alebo v chladničke? Áno, možno aj tam vás detektor zavedie. O to pútavejšou sa hra stáva.


{gallery}/recenzie/Invizimals.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}


Ak máte aspoň zopár génov ako Sherlock Holmes, po chvíli hľadania príde samotné chytanie. K hre je pribalená pasca s čiernym štvorcom a symbolmi. Hodíte ju na miesto, ktoré označil detektor a aktivujete ju troma symbolmi, ktoré sa musia prekrývať. Takže už Invizimala vidíme, ale čo ďalej? No predsa najdôležitejšia časť, a to minihra. Každý Invizimal vyžaduje iný spôsob chytenia. Pripravte sa teda na tlieskanie do rytmu piesne, pískanie melódie ako fakír, strašenie, alebo naopak uspávanie, či obyčajné plesknutie po pasci. Pestrá paleta by mala obsahovať až 30 spôsobov. Nezabúdajte však mať pascu neustále v zábere, inak zvieratko ujde.


{gallery}/recenzie/Invizimals.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}


Chytanie je však len jedna časť hry samotnej. Príbeh vás zavedie do všetkých kútov sveta, kde budete súperiť s ostatnými hráčmi. Aby ste boli úspešný, budú musieť Invizimals získať skúsenosti a zvyšovať tak svoju úroveň. S novou úrovňou prichádzajú aj body, ktoré je možné rozmiestniť do výdrže, života, útoku, alebo obrany. Pamätajte, že investovať len do jednej vlastnosti sa neoplatí. Pri boji sú v ponuke 4 útoky. Silný, rýchly, základný a ešte jeden. Každý z nich vyžaduje rôzne množstvo staminy, a preto ich treba využívať múdro. Inak neostane žiadna na obranu. Boj prebieha podobne ako ťahová stratégia, takže súperi sa pri útokoch striedajú. Za víťazstvo pribúdajú spomínané skúsenosti (watty). Ak ich je dostatok a Invizimal dosiahne piatu úroveň, prebehne u neho evolúcia a zmení sa jeho výzor. Druhá prebehne na deviatej úrovni a z nevinného maznáčika sa stane monštrum. Vďaka Wi-Fi sa zbierka Invizimals môže razom zmeniť. Vymieňajte ich alebo bojujte proti sebe. Snaha nie je však iba na príšerkách. Vďaka kamere sa zapojíte aj vy pomocou tieňa ruky, ktorý vytvorí oblaky s bleskami a trasením vznikne zase zemetrasenie. V zásobe je aj lekárnička, štít, alebo aj rušička obrazu, ktorá dá súperovi zabrať, keďže neuvidí svoje ovládanie.


{gallery}/recenzie/Invizimals.recenzia.PSP.Mortus/4/{/gallery}


Invizimals je primárne zameraná na mladšiu generáciu, ktorá sledovala Pokémonov, no pritiahne každého, kto si ju vyskúša. Je to skutočná namotávka, takže pozor, aby vám ju nezhabali rodičia prípadne opačne, aby ste sa neprichytili, že hráte hru svojich detí. Invizimals je výborný titul, ktorý je medzi prvými v tomto štýle a svojej role sa chopil úspešne.


 

 

 


nový štýl hrania
mnoho Invizimals
spôsoby chytania
príliš chytľavé

 

príliš chytľavé

 

90%
90%
ŽÁNER akčná
VÝROBCA SCEE
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk