Ohlásenie dátumu vydania Final Fantasy XVI príde už čoskoro

Ohlásenie dátumu vydania Final Fantasy XVI príde už čoskoro

 

Ohlásenie na budúci týždeň?

Pozorné oči Reddit užívateľa Zhukov-74 si všimli, že očakávaná JRPG hra Final Fantasy XVI dostala hodnotenie prístupnosti v Brazílii, čo naznačuje, že finálny dátum vydania by mohol byť ohlásený už čoskoro. Brazílsky rating hry znie 16+.

Ako informuje web Insider-Gaming, dátum vydania tejto hry by mal byť ohlásený počet odovzdávania ocenení The Game Awards 9. decembra od 1:30 nášho času. Teda za predpokladu, že Sony a Square Enix nejakým zázrakom nevyčarujú nejakú prezentáciu v poslednom mesiaci 2022, čo sa však neočakáva.

Podľa Insider-Gaming by mali byť po ohlásení dátumu vydania spustené aj predobjednávky.

Hra sa tak očakáva v prvých mesiacoch roka 2023, nakoľko aj producent hry v nedávnom rozhovore prezradil, že hra je na 95% hotová. Nakoľko však Square chystá v januári vydanie hry Forspoken (ktorá je taktiež časovou PlayStation 5 exkluzivitou), tak to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude v prvom mesiaci 2023.

Final Fantasy XVI príde na PlayStation 5 s polročnou časovou exkluzivitou. Následne môže byť hra vydaná aj na PC a neskôr prípadne aj na Xbox konzolách, aj keď tam sa hra po absencii Final Fantasy VII Remake neočakáva.

Zdroj: Insider-Gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk