Šéf Polyphony Digital už zvažuje PC port Gran Turismo 7

Šéf Polyphony Digital už zvažuje PC port Gran Turismo 7

 

Na ňom to však asi nestojí.

Je už zrejmé, že Sony má rado peniaze z PC platformy. Čoraz viac first-party hier od PlayStation Studios totiž dostáva porty a tempo sa v budúcnosti bude pravdepodobne ešte viac zrýchľovať. Nedávno sme sa dočkali vydania dokonca trojice hier v krátkom časovom slede a medzitým čakáme na potvrdenie dátumu vydania PC verzie The Last of Us: Part I a taktiež aj hry Returnal.

A ďalšou hrou v poradí bude pravdepodobne aj Gran Turismo. Naznačil to šéf Polyphony Digital Kazunori Jamauči v rozhovore pre GT Planet. Podľa neho štúdio zvažuje PC port hry Gran Turismo 7.

Jamauči však zároveň upozornil, že povaha Gran Turismo 7 znamená, že prípadný PC port bude náročnejší: „Nie je veľa platforiem, ktoré by dokázali hru rozbehnúť v 4K a 60FPS natívne, takže jednou z možností, ako to uskutočniť je zmenšiť škálu platforiem. Nie je to jednoduchá vec, no samozrejme to skúmame a zvažujeme.“

Vzhľadom na to, že Gran Turismo 7 je cross-gen hra, tak nepredpokladáme, že s PC portom by mali byť problémy. Navyše, posledné dve PlayStation konzoly sú efektívne počítače v peknej krabičke. V prípade Gran Turismo 7 je PC port pravdepodobne plne v rukách načasovania spoločnosti Sony.

Hra vyšla na PlayStation v marci 2022, takže skôr ako v marci 2023 ju na PC určite neuvidíme.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk