Štúdio, ktoré priniesol God of War na PC pracuje na „live service“ PlayStation hre

Štúdio, ktoré priniesol God of War na PC pracuje na „live service“ PlayStation hre

 

Jedna z desiatich.

Kanadské štúdio Jetpack Interactive, ktoré prinieslo PC port oceňovanej hry God of War v súčasnosti pracuje aj na pokračovaní s podtitulom Ragnarök a dá sa predpokladať, že v blízkej budúcnosti pripravia aj PC port tejto hry. Ešte predtým sa však budú venovať inému projektu, pričom neopustia prístav Sony.

Štúdio totiž hľadá programátorov, ktorí budú pracovať na „pripravovanej live service hre,“ v spolupráci so Sony: „Sme nadšení, že sa môžeme pustiť do nového live service titulu so spoločnosťou Sony - a sme pripravení ho spustiť. Ak ste skúsený herný vývojár a chcete sa pripojiť k nášmu tímu a dodať AAA hru, ozvite sa!"

„Spolupracujeme priamo so spoločnosťou Sony na vývoji jednej z ich vlajkových značiek vrámci očakávaného portfólia live service hier."

Live service oblasť je pre Sony veľmi dôležitou. Napriek oceňovaným exkluzivitám sa spoločnosti totiž nepodarilo preraziť v tejto oblasti, ktorá je známa masívnym ziskom v prípade úspechu. Preto plánuje Sony vydať do marca 2026 až 12 live service hier.

V súčasnosti vieme, že jednou z nich je pravidelné pokračovanie basebalovej série MLB The Show. Ďalšiu live service hru pripravuje štúdio Haven, Naughty Dog vyvíja multiplayerovú hru zo sveta The Last of Us a štúdio Firesprite údajne vyvíja live service reštart série Twisted Metal. Okrem toho z inzerátov na pracovné pozície vyplýva, že na podobných projektoch možno pracujú aj štúdiá Guerrilla Games (Horizon: Forbidden West) a Insomniac Games (Spider-Man, Wolverine).

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk