Šéf Embracer Group priznal, že predaje reštartu Saints Row nie sú potešujúce

Šéf Embracer Group priznal, že predaje reštartu Saints Row nie sú potešujúce

 

Hra si však na seba údajne zarobí.

Reštart Saints Row nedopadol tak dobre, ako by si možno štúdio Volition prialo. Odhliadnuc od faktu, že vývojári od ohlásenia hry „bojovali“ proti fanúšikom starých Saints Row hier nebol ani výsledný produkt bohvieako kvalitný a hra má momentálne na OpenCritic priemer 64.

A vyzerá to tak, že negatívne recenzie a negatívna nálada okolo hry mala veľmi nepekný dopad na komerčný úspech. Alebo v tomto prípade neúspech. Prezradil to šéf Embracer Group Lars Wingefors počas valného zhromaždenia spoločnosti. Zároveň však vyjadril nádej, že hra si na seba dokáže zarobiť.

"Osobne som dúfal, že hra bude mať lepší ohlas," povedal. "Bolo to veľmi polarizujúce. Je veľa vecí, ktoré by sa okolo hry dali podrobne povedať, ale na jednej strane som rád, že vidím veľa hráčov a fanúšikov spokojných, a zároveň som trochu smutný, keď vidím aj fanúšikov, ktorí spokojní nie sú, takže je to ťažké.“

"Myslím, že si musíme počkať na štvrťročnú správu v novembri, aby sme okolo toho mali viac podrobností," pokračoval. "Stále sme pomerne skoro na začiatku nášho vydavateľského okna a stále zbierame údaje, a tiež sa opravujú chyby a prichádza ďalší obsah.

"Čo sa týka finančnej stránky, viem, alebo som presvedčený, že na investícii zarobíme. Že by to malo takú veľkú návratnosť, akú sme videli v mnohých iných hrách? Nie je to veľmi pravdepodobné, ale zarobíme peniaze, a to je prinajmenšom veľmi dobrý východiskový bod."

Prípadný neúspech by mohol veľmi rýchlo zmariť plány na rozvinutie príbehu nového Saints gangu v prípadnom pokračovaní.

"Samozrejme, že vždy chcete, aby bol každý diel akejkoľvek značky lepší ako ten predchádzajúci," odpovedal. "A to, čo robíte, je pomerne dlhý proces vyhodnocovania svojej pozície, výsledku, a v rámci spoločnosti sa tejto hre venujú stovky ľudí, takže týmto ľuďom stále veľmi dôverujem a som si istý, že odporučia ďalšie kroky do budúcnosti."

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk