AKTUALITA: Sony uvedie na trh PlayStation 5 s odpojiteľnou mechanikou

AKTUALITA: Sony uvedie na trh PlayStation 5 s odpojiteľnou mechanikou

 

PlayStation 5 má v polovici budúceho roka prejsť unikátnou modernizáciou. Konzola bude uvedená na trh približne v septembri 2023, tvrdia zdroje.

Zdroje oboznámené s plánmi spoločnosti Sony sa pod podmienkou anonymity podelili o podrobnosti, ktoré nám načrtávajú ďalšiu iteráciu konzoly PlayStation 5. Tá údajne plne nahradí pôvodné šasi, ktoré sa vyrábali od uvedenia konzoly na trh.

Najprekvapujúcejšou novinkou tejto novej revízie je však to, že konzola bude mať odpojiteľnú optickú mechaniku. Tá sa bude pripájať k PlayStation 5 pomocou dodatočného portu USB-C na zadnej strane konzoly.

Predpokladá sa, že sa tento nový model bude predávať samostatne alebo v balíku s odpojiteľnou optickou mechanikou. Tá sa bude dať kúpiť aj samostatne, takže ak sa pokazí, nebude potrebné kupovať úplne novú konzolu.

Zdroje naznačili, že hoci je nová odnímateľná mechanika prenosná, nebude ničiť estetiku konzoly a bude sa k nej pripájať bez toho, aby vyzerala ako externá, čo pravdepodobne znamená, že nová PlayStation 5 bude vyzerať podobne ako existujúci model.

Odpojiteľná mechanika by však mohla znamenať aj to, že nová iterácia PlayStation 5 bude tenšia a ľahšia, čo sa spoločnosť Sony snaží efektívne implementovať do svojich najnovších modelov PS5.

Zdroj: twitter, insider-gaming.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk