Šéf Sony: Akvizícia Bungie je prvým krokom k multiplatformovej budúcnosti

Šéf Sony: Akvizícia Bungie je prvým krokom k multiplatformovej budúcnosti

 

Logický krok.

Keď Sony ohlásilo v januári akvizíciu štúdia Bungie za 3,6 miliardy dolárov, tak mnohí ostali zaskočení. Ešte väčšie prekvapenie však prišlo, keď obe strany potvrdili, že Bungie bude mať vrámci PlayStation Studios výsadné postavenie a štúdiu bude umožnené naďalej vydávať multiplatformové hry. Výnimka, alebo pravidlo?

Niečo nám napovedal šéf Sony Keničiro Jošida, ktorý na korporátnom mítingu prezradil, že akvizícia Bungie (ktorá má byť uzavretá do konca tohto kalendárneho roka) bola z časti motivovaná snahou PlayStation rozšíriť svoj biznis na viaceré platformy a táto snaha sa nebude týkať iba štúdia Bungie.

„Veríme, že Bungie bude katalyzátorom, ktorý zlepší naše možnosti v oblasti live service hier. Naša akvizícia Bungie taktiež reprezentuje významný krok vpred smerom k väčšiemu dôrazu na multiplatformovosť,“ prezradil Jošida. Taktiež dodal, že ohľadom tejto akvizície majú veľké očakávania.

V súčasnosti to teda vyzerá tak, že vydávanie PlayStation exkluzivít na PC určitý čas po vydaní na PlayStation je iba začiatkom stratégie a Sony plánuje vyvinúť väčšie úsilie smerom k tejto platforme. Čo sa týka štúdia Bungie, tak podľa zatiaľ dostupných informácií bude Destiny a aj ich ďalšia nová herná značka vydaná nie len na PC ale aj na Xbox konzolách.  

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk