Budúci týždeň sa zrejme dočkáme odhalenia predplatenej služby od Sony

Budúci týždeň sa zrejme dočkáme odhalenia predplatenej služby od Sony

 

Služba podobná Xbox Game Passu už klope na dvere.

Od konca minulého roka vieme, že v spoločnosti Sony chystajú novú predplatenú službu, ktorá nesie kódové označenie Spartacus a má byť akousi PlayStation alternatívou Xbox Game Passu. 

Zatiaľ sme mali informácie, že Spartacus k nám má doraziť v úvodných mesiacoch roka 2022 a zdá sa, že už nadišiel čas. Známy a rešpektovaný novinár Jason Schreier dnes informoval, že služba bude oznámená už v priebehu budúceho týždňa. Túto informáciu mu malo potvrdiť hneď niekoľko nezávislých zdrojov. Samozrejme Sony túto informáciu nijak nekomentuje, takže musíme len počkať.

Spartacus je efektívne spojením služieb PlayStation Plus a PlayStation Now s drobnými úpravami a troma stupňami s rôznymi mesačnými poplatkami. Aby som to však nemusel vysvetľovať, tu je prehľadná tabuľka, ako by to malo vyzerať, aj keď mesačné poplatky je potrebné brať s rezervou.

Spartacus
 Nové hry mesačne Herný katalóg StreamovanieKlasické hry Skúšobné verzie hier Mesačný poplatok 
 PS+ Essential  Áno  Nie  Nie  Nie  Nie  10$
 PS+ Extra  Áno  Áno  Nie  Nie  Nie  13$
 PS+ Premium  Áno  Áno  Áno  Áno  Áno  16$
 
Schreier potvrdil, že najdrahší variant naozaj ponújne prístup k "rozšíreným demám" a možnosti streamovania hier cez internet. Taktiež potvrdil, že Sony neplánuje svoje first-party hry pridávať do tejto predplatenej služby v deň vydania, ako to robí Microsoft pri svojej službe Xbox Game Pass. God of War Ragnarök tak v Spartacuse v deň vydania určite nečakajte.
 
Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk