Techland sa vyjadril k upgradovaniu Dying Light 2 medzi konzolami

Techland sa vyjadril k upgradovaniu Dying Light 2 medzi konzolami

 

Konečne jasná odpoveď.

Len nedávno sme vás informovali o tom, ako to bude s kooperatívnym hraním v najnovšej hre od Techlandu. V krátkosti len pripomeniem, že celý Dying Light 2 budete môcť hrať až s tromi kamarátmi a oni si progress z hry prenesú k sebe. Čiže win-win. Čo už ale také ružové nie je, je fakt, že hra nebude podporovať cross-play hneď od začiatku, a to ani v jednej konzolovej rodine, a vy si hru budete musieť prejsť sám, ak zrovna váš kamarát má PS4 a vy PS5. Alebo naopak. Aspoň už vieme, čo tvorcovia mali na mysli, keď ohlasovali ešte 5 ročnú podporu hry po oficiálnom vydaní. Jediný podporovaný cross-play hneď pri vydaní budú mať PC hráči a to medzi Steamom a Epicom. Preto sa mnohým hráčom naskytuje otázka, či si majú kúpiť hru ešte na konzoly starej generácie, alebo si už rovno počkajú na novú?

Techland našťastie túto otázku zodpovedal a my si myslíme, že prišiel s najlepším možným riešením. Ak si hru kúpite na PS4, upgrade na PS5 verziu hry vás nebude stáť ani cent. Rovnako to je pri Xboxe, na ktorom hra podporuje Smart Delivery a tak sa bezplatne dá prechádzať medzi generáciami konzol.

Dying Light 2 vychádza 4. februára na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S a neskôr dorazí aj v streamovanej forme na Switch.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk