Sony sa konečne ozvalo a očakáva, že Activision hry budú naďalej multiplatformové

Sony sa konečne ozvalo a očakáva, že Activision hry budú naďalej multiplatformové

 

Otázka je na ako dlho.

Ubehli necelé dva dni od ohlásenia najväčšieho herného obchodu v dejinách. Microsoft kupuje vydavateľstvo Activision Blizzard za masívnych 68,7 miliardy dolárov. Táto transakcia by mala byť dokončená do júna 2023 a Microsoftu dá do vienka niekoľko nových štúdií a značky ako Call of Duty, Diablo či Overwatch.

Otázkou, ktorá máta mnohých je tá, či to znamená, že budúce Activision Blizzard hry budú exkluzívne. Od Microsoftu máme zatiaľ pochopiteľne nejasné stanovisko (priamo sa o tom rozprávať nemôže, pretože obe spoločnosti sú technicky stále nezávislé), no z vyjadrenia vieme vyčítať, že niečo ostane multiplatformové a niečo exkluzívne.

A k tejto otázke sa konečne vyjadrilo aj samotné Sony. Spoločnosť prostredníctvom hovorcu odkázala, že očakáva, že Activision hry budú multiplatformové: „Očakávame, že Microsoft bude pokračovať v kontrakte a postará sa o to, aby Activision hry boli multiplatformové.“ Aký kontrakt má však na mysli, akú dlhú má tento kontrakt platnosť a akých hier sa týka, to však nekonkretizoval.

Sony totiž malo už od vydania Call of Duty Advanced Warfare marketingové práva na sériu Call of Duty, ktoré zahŕňali okrem iného aj prísun časovo exkluzívneho obsahu. Je teda zrejmé, že takáto dohoda zaväzuje Activision vydať Call of Duty hry aj na PlayStation, no samozrejme sa tu naskytá otázka na akú dlhú dobu je táto zmluva uzavretá, či sa ju Microsoft nebude snažiť zrušiť a čo sa stane po jej skončení.

Faktom ale zostáva, že tohtoročné Call of Duty (špekulovaný Modern Warfare II) by na PlayStation 4/5 pravdepodobne mal byť vydaný. Čo bude potom, to povie až čas.

Zdroj: WSJ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk