Podľa analytikov plánuje Take-Two vydať GTA VI do marca 2024

Podľa analytikov plánuje Take-Two vydať GTA VI do marca 2024

 

Tajomstvá skryté v číslach.

GTA VI. Bájna hra o ktorej všetci rozprávajú, no nikto ju zatiaľ nevidel. Zatiaľ čo Rockstar dokončuje next-gen port GTA V, tak väčšinu hráčov zaujíma hlavne to, kedy sa dočkáme šiesteho dielu tejto populárnej série. A aj keď hra ešte nebola ani oficiálne ohlásená, tak analytici už našli náznak toho, kedy by sme sa mali dočkať jej vydania.

A tento náznak prišiel pri čítaní správy o tom, že Take-Two kupuje spoločnosť Zynga za 12,7 miliardy dolárov. Vedenie spoločnosti v ňom totiž prezradilo, že do roku 2024 očakáva medziročný rast tržieb o 14%. Tak silné predpoklady však nemôžu existovať bez poriadnych plánov a podľa analytikov spoločnosti Jefferies to naznačuje, že plánované vydanie GTA VI bude najneskôr do konca finančného roka 2024, ktorý sa končí 31. marca 2024.

„Iba málo hier dokáže vzbudiť v manažmente takú dôveru, aby vydali takéto smelé očakávania a preto veríme, že jedna zo značiek Rockstaru bude vydaná v FY24.“

Doug Creutz zo spoločnosti Cowen dodal, že 14% medziročný rast znamená zvýšenie tržieb na úroveň 9 miliárd dolárov ročne čo podľa neho „pravdepodobne znamená, že GTA 6 príde v FY24.“ Creutz navyše pripomína, že podobné udalosti predchádzali vydaniu GTA V. Take-Two v roku 2011 naznačilo zvýšením očakávania rastu spoločnosti, že GTA V príde buď koncom roka 2012 alebo v roku 2013 a presne tak sa aj stalo – GTA V vyšlo 17. septembra 2013.

Podľa doterajších informácií insiderov sa nové GTA výrazne inšpiruje v súčasných Battle Royale hrách no nie tým, že ponúkne rovnaký mód, ale tým, že svet hry sa bude postupne vyvíjať na štýl live service.

Zdroj: Axios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk