Sony vykompenzuje nedostatok PlayStation 5 predĺžením výroby PlayStation 4

Sony vykompenzuje nedostatok PlayStation 5 predĺžením výroby PlayStation 4

 

Sony mieni, situácia mení.

Možno si pamätáte, že jedným z kľúčových krokov Sony na začiatku PlayStation 5 generácie bola čo najrýchlejšia migrácia hráčov na novú konzolu. Preto tie „kecy“ okolo „veríme v generácie“ a preto tie očakávania o rekordných predajoch. Lenže, ako Sony celkom rýchlo zistilo, situácia nie je zďaleka ideálna. Áno, PlayStation 5 zo začiatku predajov trhal rekordy, no Sony nestíha vyrábať a preto tempo predajov novej konzoly padlo za tempo predajov PlayStation 4, čo určite nie je ideálna situácia.

Aká je teda reakcia Sony na situáciu? Podľa webu Bloomberg, ktorý načerpal informácie priamo z tábora Sony plánuje japonská spoločnosť predĺžiť produkciu PlayStation 4 konzol. Pôvodný plán (aj keď verejne o ňom Sony nikdy nehovorilo) bol ukončiť produkciu PlayStation 4 v roku 2021 a vrhnúť všetky svoje sily na next-gen, no po revízii plánov vzhľadom na situáciu vo svete informovalo Sony svojich partnerov o tom, že na rok 2022 chce vyrobiť ešte minimálne milión PlayStation 4 konzol naviac, ktoré majú uvoľniť tlak, ktorý je na Sony vyvíjaný kvôli nedostatku PlayStation 5 konzol.

PlayStation 4 totiž používa jednoduchší čip, dostupnejší výrobný proces a je celkovo jednoduchšia na výrobu, ako jej braček novej generácie. Podľa Bloobmergu to navyše zlepší aj vyjednávaciu pozíciu Sony pri rokovaniach s partnermi, ktorí pre ňu vyrábajú konzoly.

Bloomberg taktiež prezradil, že najväčší bolehlav pre Sony pri výrobe PlayStation 5 sú lacné a jednoduché súčiastky ako všeobecné čipy pre audio, dodávanie energie a čipy pre bezdrôtovú komunikáciu. A problémom je, že často ani vyššia ponúknutá cena za tieto komponenty oproti minulosti nezaručuje ich bezproblémovú dodávku.

Myšlienka za navýšením výroby PlayStation 4 konzol je aj snaha Sony udržať hráčov v PlayStation ekosystéme. Ak ste si totiž dobre všimli, väčšina exkluzivít od PlayStation Studios na tento rok sú cross-platformové hry (Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, God of War Ragnarok) a Sony teda dúfa, že keď sa hráčom nepodarí dostať k PlayStation 5, tak siahnu aspoň po starej konzole a neskôr prejdú na konzolu novej generácie pri zlepšení dostupnosti.

PlayStation 4 predal viac ako 116 miliónov konzol a je teda zrejmé, že ešte nejaký miliónik k tomu pribudne.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk