Sony údajne vymenilo vývojárske štúdio, ktoré pracuje na reštarte Twisted Metal

Sony údajne vymenilo vývojárske štúdio, ktoré pracuje na reštarte Twisted Metal

 

Problémy hneď na začiatku?

V priebehu minulého roku ste mohli postrehnúť informáciu o tom, že na PlayStation konzoly sa pripravuje reštart kedysi kultovej série Twisted Metal. Tento krok Sony pramení zo snahy o kolaboráciu naprieč rôznymi formami médií, nakoľko sa v súčasnosti pracuje na seriálovom spracovaní tejto značky.

Na hre malo pracovať štúdio Lucid Games, ktoré v roku 2021 vydalo hru Destruction All Stars. No podľa webu VGC nastalo vo vývoji hry zemetrasenie a Sony kompletne zmenilo vývojárske štúdio, ktoré na hre pracuje. Zdroje prezradili VGC, že vývoj hry v štúdiu Lucid bol pozastavený a Sony sa rozhodlo presunúť vývoj do jedného zo svojich first-party štúdií v Európe. Napriek tomuto dosť veľkému zádrheľu je však stále v pláne vydať hru spolu so seriálom v roku 2023.

Možností z európskych first-party štúdií nie je až tak veľa, takže skúsme pouvažovať. Silne pochybujeme, že na hre pracujú tvorcovia Horizon Forbidden West zo štúdia Guerrilla Games. Taktiež pochybujeme, že na hre pracuje štúdio Media Molecule, tvorcovia Dreams, pretože to nevyzerá ako projekt vhodný pre nich. Housemarque (Returnal) sa taktiež nezdá ako pravdepodobná možnosť, takže na konci nám zostávajú štúdiá London Studio a Firespite a osobne by sme dali ruku do ohňa, že na hre pracuje práve druhé menované štúdio.

Projekt však zatiaľ stále nebol oficiálne potvrdený vedením Sony.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk