Sony na budúci rok ohlási svoju verziu služby Xbox Game Pass!

Sony na budúci rok ohlási svoju verziu služby Xbox Game Pass!

 

A to veľmi skoro.

Dalo by sa povedať, že najsilnejšou exkluzivitou Xbox platformy je predplatená služba Xbox Game Pass. A to hlavne vďaka skvelým Day 1 vydaniam third party a hlavne first party hier. Veď ktorá predplatená služba sa môže pochváliť tým, že za 12,99€ môžete hrať Forzu Horizon 5, Halo Infinite či Starfield však?

Preto bolo iba otázkou času, kedy so svojou konkurenciou tejto služby príde aj Sony. Niečo naznačil Jim Ryan v priebehu tohto roka a teraz prichádza redaktor Bloomberg Jason Schreier s detailmi.

Podľa neho Sony vyvíja službu s kódovým označením Spartacus, ktorá za jeden mesačný poplatok sprístupní hráčom katalóg hier naprieč konzolami PlayStation 4 a PlayStation 5. Ohlásenie a vydanie novej služby sa očakáva už na jar budúceho roka a táto nová služba efektívne spojí PlayStation Plus a PlayStation Now do jedného balíčka, pričom PlayStation Now bude pôsobiť ako streamovacia časť služby.

Služba by mala ponúknuť tri cenové úrovne – Prvá ponúkne rovnaké benefity, ako dnes ponúka PlayStation Plus. Druhá ponúkne veľký katalóg PlayStation 5 a PlayStation 4 hier na hranie a tretia úroveň by k tomu pridala streamovanie hier z konzol PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation a PSP.

Cena za jednotlivé úrovne zatiaľ nie je známa. Podľa Schreiera navyše Sony začalo tlačiť väčšie množstvo prostriedkov do herného streamovania a preto sa očakáva, že Sony bude plne nasledovať Microsoft aj na tomto fronte.

Dôležitou otázkou však je, či bude Sony ochotné „obetovať“ svoje first-party hry, ktoré by podobne ako v prípade Xbox Game Pass boli súčasťou predplatného v deň vydania, no Schreier je v tejto otázke skeptický. Taktiež bude zaujímavé sledovať, ako Sony pristúpi k prístupnosti služby v rôznych regiónoch. Ako dobre vieme, PlayStation Now funguje ako služba na štýl Game Passu už teraz, no ani po rokoch nie je v našom regióne dostupná.

Tak či tak môžeme skonštatovať, že Microsoft udal tempo a Sony sa vydáva rovnakým smerom.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk