Sony pravdepodobne plánuje PlayStation ovládač pre smartfóny

Sony pravdepodobne plánuje PlayStation ovládač pre smartfóny

 

Pohodlne, aj na cestách.

Japonská pobočka Sony Interactive Entertainment zverejnila patent, ktorý naznačuje dizajn PlayStation ovládača pre smartfóny. Podľa popisu by malo ísť o „zariadenie na hranie hier na inom zariadení doplnené o dve ovládacie časti.“ V praxi si toto môžete predstaviť ako Razer Kishi, akurát v podobe DualShock ovládača.

To je asi prvé prekvapenie. Patent totiž namiesto dizajnu DualSense ovládača používa DualShock 4 ovládač a tie sú na obrázku vyvedené tak, ako keby ste rozdelili DualShock 4 ovládač na dve časti a strčili medzi obrazovku a dve strany tak budú slúžiť na štandardný úchop ľavou a pravou rukou.

Výkresy zariadenia navyše vynechávajú ďalší mechanizmus, ktorý by malo toto zariadenie obsahovať. Malo by ísť o systém, ktorý po osadení displeja umožní jeho nakláňanie a nastavovanie.

Toto zariadenie by logicky mohlo byť používané na funkciu Remote Play alebo na PlayStation Now v podporovaných krajinách. Alebo Sony jednoducho chce značkovú perifériu pre narastajúci trh s hraním na smartfónoch. Alebo si Sony jednoducho poistilo dizajn takéhoto ovládača v prípade, ak by ho chcel vytvoriť niekto iný. Na reálny výsledok si tak budeme musieť počkať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk