Vanguard je najhoršie predávaným Call of Duty za posledných 14 rokov

Vanguard je najhoršie predávaným Call of Duty za posledných 14 rokov

 

Aspoň vo Veľkej Británii.

Príprava nového Call of Duty bola monumentálnou úlohou, ktorú nepochybne skomplikovala pandémia COVID-19. Aj preto Activision nasadil na vývoj Call of Duty Vanguard prakticky všetky svoje interné štúdiá a výsledkom ich snahy bolo vydanie, ktorého sme sa dočkali 5. novembra.

No, prvotné náznaky ukazujú, že buď hráči v novom Call of Duty nevidia takú kvalitu, alebo sú jednoducho zo série unavení. Podľa štatistík Gamesindsutry.biz, ktoré pokrývajú trh vo Veľkej Británii sa totiž počas prvého týždňa na trhu predalo o 40% kópií Call of Duty Vanguard menej v porovnaní s minuloročným Call of Duty: Black Ops Cold War. Navyše, tieto štatistiky pokrývajú aj fyzické kópie a aj digitálne, takže sa nedajú zvaliť iba na fakt, že hráči sa presúvajú k digitálu.

To znamená, že Vanguard je zatiaľ najhoršie predávaným Call of Duty od vydania prvého Modern Warfare v roku 2007. A oproti rekordnému vydaniu Call of Duty (Black Ops v roku 2010) je to pokles o 200%. Dokonca aj dvojica „slabých“ Call of Duty hier sa predávala o dosť lepšie – Ghosts predal o 52% viac a Infinite Warfare o 16% viac.

Podľa štatistík sa o 57% predajov postarala PlayStation platforma a o 43% Xbox platforma (PC údaje nie sú k dispozícii).

Asi jedinou pozitívnou informáciou pre Activision je to, že stále má free-to-play Warzone, ktorý je nesmierne populárny. A v decembri sa začína nová sezóna s novou mapu a novým obsahom, čo určite pomôže tržbám vydavateľstva.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk