Štúdiu Bungie sa opäť podarilo naštvať fanúšikov Destiny kvôli chamtivosti

Štúdiu Bungie sa opäť podarilo naštvať fanúšikov Destiny kvôli chamtivosti

 

A je to tu opäť.

Keď Bungie v roku 2019 ohlásilo ukončenie spolupráce s vydavateľstvom Activision, tak mnohí sa radovali, pretože všetky nepopulárne rozhodnutia v Destiny boli v ich očiach vinou Activisionu. No postupom času sa to tak nezdá.

Štúdiu Bungie sa totiž podarilo opäť raz naštvať vlastnú základňu fanúšikov. Komunitný manažér Cozmo23 totiž na sociálnej sieti Reddit objasnil, že 2 plánované Dungeony nebudú súčasťou základnej verzie expanzie The Witch Queen a ani súčasťou kúpených sezón. Prakticky jediným spôsobom, ako sa ku Dungeonom dostať je kúpa predraženej Digital Deluxe edície hry za 79,99€, ktorá bude obsahovať prístup k Dungeonom alebo ich samostatná kúpa. 

„Ak si kúpite Digital Deluxe Edition Witch Queen expanzie, tak získate expanziu, štyri sezóny na budúci rok a dve Dungeony. Ak si kúpite štandardnú edíciu, môžete následne vykonať upgrade na Deluxe Edíciu, aby ste získali Dungeony.“ Ďalší dungeon bude vydaný v decembri ako súčasť plateného 30th Anniversary balíčka.

Ide o krok chamtivosti, nakoľko Dungeony boli v minulosti súčasťou expanzie alebo konkrétnej sezóny. A to sa hráčom pochopiteľne nepáči a tak komunitného manažéra zahrnuli „priazňou“ na sociálnej sieti Twitter.

Hra je momentálne monetizovaná cez celoročné expanzie, platené sezóny a cez mikrotransakčný obchod Eververse. Ďalší spôsob monetizácie tak neprivítali hráči hry s nadšením. Dungeony sú totiž end-game obsahom pre troch hráčov na štýl Raidov s komplexnými hernými mechanikami, ktoré vyžadujú komunikáciu. 

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk