Naughty Dog nemá čas na hry na štýl Jak & Daxter či Crash Bandicoot

Naughty Dog nemá čas na hry na štýl Jak & Daxter či Crash Bandicoot

 

Vpred už s inými hrami.

Naughty Dog poznáme v posledných rokoch ako tvorcov série Uncharted a dvoch The Last of Us hier. V týchto hrách prežívame ľudské príbehy a strieľame z ľudských zbraní, no štúdio má svoje korene v úplne inom štýle hier.

Štúdio sa totiž preslávilo hernými sériami Crash Bandicoot a Jak and Daxter. Prvá menovaná séria však patrí Activisionu a jej návrat v rukách Naughty Dog je vylúčený, no čo Jak? Súčasní prezidenti štúdia Evan Wells a Neil Druckmann návrat takéhoto štýlu hier od Naughty Dog nepriamo vylúčili.

V rozhovore pre Game Informer síce prezradili, že stále majú radi hry, ktoré vytvárali v minulosti, no v súčasnej dobe na ne proste nie je dostatok času a zdrojov: „Keby sme mali nekonečné zdroje, tak by bolo určite zábavné spraviť niečo také. Stačí sa pozrieť na Insomniac a ich prácu s Ratchet & Clank, ktorá je vzrušujúca. Je skvelé vidieť takéto hry. No sme limitovaný časom. Mám 48 rokov a keď si uvedomím, koľko hier ešte budem vyvíjať, tak si musím projekty starostlivo vyberať,“ povedal Wells.

Druckmann dodal: „Vždy, keď ukončíme projekt, tak strávime chvíľu času tým, že sa preskúmavame rôzne smery, ktorými sa môžeme vydať, či už je to návrat k starej značke, alebo presun k novej. Dávame si načas a keby ste videli naše súbory, tak tie sú plné nepoužitých konceptov. Potom sa na všetko pozrieme a zistíme, čo nás nadchne. Je to niečo, čo bude pre nás výzvou a posunie nás a posunie hry ako médium čo najďalej ako sa dá? Pretože táto inšpirácia je pre nás dôležitá a prenesie nás cez roky produkcie.“

Takže aj keď Wells a Drukmann nepovedali „nikdy,“ tak je zrejmé, že Naughty Dog už o hry v podobnom štýle nemá veľmi záujem. Či je to dobrá alebo zlá správa, to nechám na posúdení každého z vás.

Zdroj: GI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk