Abandoned bude zdarma pre majiteľov prechádzajúcej nedokončenej hry štúdia

Abandoned bude zdarma pre majiteľov prechádzajúcej nedokončenej hry štúdia

 

Cirkus pokračuje.

Geniálna práca veľkého mysliteľa, alebo podvod obludných rozmerov? Zdá sa, že hra Abandoned od štúdia Blue Box Game Studios si vyslúži už iba jeden z týchto dvoch prívlastkov. Po nevydarenom vydaní Abandoned Realtime Experience aplikácií a čakaniu na nič sa totiž objavil obrázok, ktorý nevykresľuje produkciu tohto štúdia vo veľmi pozitívnom svetle.

A prečo spomíname tento obrázok? Pretože šéf štúdia Hasan Kahraman v rozhovore pre IGN prezradil, že hru Abandoned dostanú zdarma všetci hráči, ktorí si kúpili ich predchádzajúcu hru The Haunting: Blood Water Curse. Hru, ktorá bola v early access a štúdio sa na ňu po niekoľkých mesiacoch totálne vykašľalo.

Tá vyšla v priebehu minulého roka, no neskôr bola stiahnutá z predaja po tom. Ani produkt, ktorý bol vydaný však za veľa nestál a môže sa pochváliť tým, že mal 100% negatívnych recenzií. Vývojári pre hru sľubovali veľké aktualizácie, ktorých sa však hra nikdy nedočkala a následne boli opraty vývoja presunuté novému štúdiu s názvom CreateQ Interactive, ktoré však taktiež nikdy nedokončilo vývoj tejto hry.

Podľa Kahramana dostane každý hráč, ktorý odošle štúdiu dôkaz o kúpe hry The Haunting dostane kópiu Abandoned zdarma. Teda, za predpokladu, že jedného dňa štúdio neopustí aj vývoj tejto hry.

Navyše Kahraman trvá na tom, že na vývoji The Haunting sa stále pracuje a vydania dokončenej verzie by sme sa mali dočkať „počas nasledujúcich mesiacov“ spolu s gameplay trailerom na Abandoned.

Kahraman sa taktiež ohradil voči obvineniam, že schválne zavádzajú hráčov: „Ak by som bol hráč a niekto by robil to isté, bol by som nadšený, aby som vidiel realtime zážitok, no ak by som videl, že to nefunguje, tak by som bol sklamaný. No dávať nám nálepky podvodníkov – to bolí. Rešpektujem všetkých a dúfam, že sa stále tešia na Abandoned bez ohľadu na to, čo hovoria. Rozumiem im a nemám proti nim nič. Iba to bolí.“

Bohužiaľ, história štúdia a skúsenosti s Abandoned zatiaľ idú proti štúdiu a vývojári budú mať čo robiť, aby nás presvedčili o opaku.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk