Abandoned je takým fiaskom, že štúdio nás musí presviedčať že nie sú podvodníci

Abandoned je takým fiaskom, že štúdio nás musí presviedčať že nie sú podvodníci

 

Toto nedopadne dobre.

PlayStation 5 survival hra Abandoned od holandského štúdia Blue Box fascinuje dvoma vecami. Prvou sú neustále konšpiračné teórie, ktoré sprevádzajú hru od svojho predstavenia (viac v článku nižšie) druhou je momentálna neschopnosť štúdia pripraviť prezentáciu hry.

Celá hra mala byť totiž predstavená svetu 10. augusta 2021 cez špeciálnu Abandoned Realtime Experience aplikáciu na PlayStation 5 konzole, no z epického predstavenia sa nakoniec stalo masívne zlyhanie, pretože štúdio aj napriek odkladu nebolo schopné dať túto aplikáciu do prevádzkyschopného stavu.

Namiesto toho, aby teda trailer na svoju pripravovanú hru vydali štandardným spôsobom na Youtube, rozhodli sa vývojári opraviť tento Realtime zážitok. Ani po troch dňoch však ich snaha žiadne ovocie nepriniesla, čo má za následok rad frustrovaných fanúšikov, ktorí sa vyhypovali na niečo, čím možno Abandoned vôbec nie je. Aj keď je potrebné podotknúť, že vývojári tejto situácii v žiadnom prípade nepomohli a naopak aktívne podporovali šírenie šialených teórií pravdepodobne za vidinou väčšieho zásahu na sociálnych sieťach.

Situácia už dospela do takého štádia, že časť hernej komunity skonštatovala, že ide o hoax a vlastne celé štúdio neexistuje. Tieto tvrdenia museli na sociálnej sieti Twitter vyvracať členovia štúdia. Podľa ich vlastných slov narazili v posledných minútach pred spustením na problémy s enginom a grafické glitche a teraz pracujú na vyriešení problémov: „Sme na 100% skutoční a sme nadšení kvôli hre ktorej veríme.“

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk