Šéf Xboxu: Nintendo a Sony nechcú na svojich platformách Game Pass

Šéf Xboxu: Nintendo a Sony nechcú na svojich platformách Game Pass

 

Nie je Game Pass, nebudú hry.

Je viac ako zrejmé, že Microsoft vsádza takmer všetky svoje karty v hernom segmente na predplatenú službu Xbox Game Pass. Tá má ponukou first-party exkluzivít a atraktívnych third-party hier motivovať hráčov, aby si namiesto kupovania hier za 60-80€ radšej predplácali službu za 12,99€ mesačne.

Kľúčom pre rast takejto služby je však to, aby bola dostupná na čo najviac miestach. A šéf Xbox divízie Phil Spencer už niekoľkokrát zopakoval, že hry ako The Elder Scrolls VI, Starfield, Halo Infinite, Forza Horizon 5, Avowed, Fable a ďalšie budú dostupné iba tam, kde bude dostupná predplatná služba Xbox Game Pass.

V rozhovore pre GamesRadar však naznačil, že Nintendo a Sony zatiaľ o Xbox Game Pass na svojej platforme záujem nemajú čím nepriamo odpovedal na otázku, či si budú môcť hráči na PlayStation 5 zahrať na budúci rok Starfield.

„V súčasnosti nemáme plány priniesť Game Pass do žiadneho z uzavretých ekosystémov primárne preto, že držitelia platforiem nechcú na svojich platformách niečo ako Game Pass. Máme však k dispozícii niekoľko otvorených platforiem, kde môžeme rásť – web, PC a smartfóny. Takže momentálne sa sústreďujeme na tieto platformy.“

Spencer priznal, že správanie konkurencie dáva zmysel, pretože „vidí ako Game Pass narušuje ich obchodné modely, čo momentálne nechcú dopustiť“ a taktiež dodal, že chce aby bol Xbox Game Pass na týchto platformách dostupný v plnej a nie orezanej podobe, čo je asi ďalším kameňom úrazu.

Zdroj: GamesRadar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk