Tvorcovia Returnal súčasťou PlayStation Studios: Sony kúpilo štúdio Housemarque

Tvorcovia Returnal súčasťou PlayStation Studios: Sony kúpilo štúdio Housemarque

 

Po špekuláciách to konečne prišlo.

Spoločnosť Sony na svojom blogu oznámila, že ich rodina PlayStation Studios sa rozrástla o nového člena. Výrobca konzol PlayStation totiž kúpil fínske štúdio Housemarque, ktoré iba pred niekoľkými týždňami vydalo PlayStation 5 exkluzivitu Returnal. Vzhľadom na to, že Housemarque vyvíjalo v poslednej dobe primárne hry pre PlayStation konzoly však táto kúpa neprináša prakticky nič nové pre hráčov.

Štúdiu však nepochybne prinesie potrebnú stabilitu: „Dnes je veľký deň pre Housemarque v jeho 26-ročnej histórii. Naše silné partnerstvo so SIE začalo hrou Super Stardust HD na PlayStation 3 a následne sme vyvíjali ďalšie akrádové hry pre PlayStation platformy. S Returnal na PS5 sme sa dostali do žánru third-person akčných hier a to cez unikátny štýl štúdia Housemarque.“

„Sme nadšení, že sa môžeme pripojiť do rodiny PlayStation Studios. Toto spojenie dá štúdiu jasnú budúcnosť a príležitosti dodávania obsahu založeného na hrateľnosti no s experimentovaním prostredníctvom nových metód prinášania príbehu,“ napísal šéf štúdia Ilari Kuittinen.

„Čo to znamená pre našich fanúšikov? V Housemarque sme hráči a vždy sme sa snažili o perfekcionizmus a konkrétny štýl hier, ktorý nás fascinuje. Taktiež nám nie je cudzie skúšanie nových kombinácií. S podporou SIE a ich štúdií môžeme rásť a obsadiť si naše miesto v hernom priemysle a ukázať, čoho je Housemarque schopné bez limitov. Nevieme sa dočkať, kedy vám ukážeme, čo chystáme v budúcich rokoch.“

Ide tak o prvú akvizíciu Sony od kúpy štúdia Insomniac Games v roku 2019 a s Housemarque sa tak zvýšil počet interných PlayStation štúdií na číslovku 13.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk