Tvorcovia Spider-Mana najímajú vývojárov na multiplayerový projekt

Tvorcovia Spider-Mana najímajú vývojárov na multiplayerový projekt

 

Sony adresuje slabú stránku.

Aj keď nikto nemôže argumentovať proti faktu, že PlayStation konzoly majú skvelé exkluzivity, tak jedným dychom sa dá dodať, že existujú oblasti v ktorých za konkurenciou poriadne zaostávajú. Zatiaľ čo Microsoft má Halo a Gears, ktoré kladú veľký dôraz na multiplayerovú zložku, tak Sony nemá od čias Killzone Shadowfall prakticky nič v oblasti first-party hier.

A Sony si to uvedomuje a manažment PlayStation už niekoľkokrát prezradil, že sa to v tejto generácii zmení. Naughty Dog tak pracuje na Factions multiplayeri pre The Last of Us: Part II, Sucker Punch vydal minulý rok multiplayerové rozšírenie Legends pre Ghost of Tsushima, štúdio Guerrilla Games údajne pracuje popri Horizon: Forbidden West aj na multiplayerovej hre a teraz sa k nim asi pripoja aj tvorcovia Marvel’s Spider-Man a Ratchet & Clank: Rift Apart zo štúdia Insomniac Games.

Na svojom oficiálnom Twitter profile totiž zverejnili ponuky na 5 nových pracovných pozícii – Creative Director, Systems Designer, Story Lead, Art Director a VFX Artist, pričom všetkých týchto 5 pracovných pozícií má byť smerovaných na nový multiplayerový projekt, ktorý toto štúdio vyvíja.

Rola System Designer v inzeráte spomína „porozumenie systémov súbojov na blízko, dizajnu nepriateľov a dizajnu bossov.“

Insomniac sa v posledných rokoch sústreďovalo takmer výlučne na hry pre jedného hráča a ich poslednou hrou, ktorá mala multiplayerový komponent bola Xbox exkluzivita Sunset Overdrive. Predtým štúdio vytvorilo aj hru Fuse pre vydavateľstvo Electronic Arts, ktorá bola zameraná na co-op pre štyroch hráčov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk