Borderlands 3 dostane cross-play na všetkých platformách okrem PlayStation

Borderlands 3 dostane cross-play na všetkých platformách okrem PlayStation

 

Dôvod? Sony.

Randy Pitchford, šéf štúdia Gearbox si pre nás na sociálnej sieti Twitter pripravil dve správy – jednu dobrú a jednu zlú. A obe sa týkajú hry Borderlands 3. Takže jeho vlastnými slovami, najprv tú dobrú.

Borderlands 3 totiž dostane plnohodnotný cross-play, čo znamená, že hráči naprieč PC, konzolami a platformou Google Stadia budú môcť už čoskoro hrať spolu. Zlá správa? Cross-play nezahrnie konzoly PlayStation. A dôvodom je samozrejme Sony a jeho nevrlé postavenie smerom ku cross-playu.

Pitchford prezradil, že Sony ich požiadalo o odstránenie cross-play funkcionality v Borderlands 3, takže hráči na PlayStation 4 a PlayStation 5 si budú musieť vystačiť s vlastnou základňou hráčov.

Toto rozhodnutie neprekvapí asi nikoho, kto sleduje správanie Sony ohľadne podpory cross-playu. Sony sa táto myšlienka nepáčila už v čase, keď začala naberať na obrátkach a nedávne dokumenty zo súdneho sporu Epic vs. Apple odhalili to, že Sony si dokonca za určitých podmienok účtuje poplatky za umožnenie cross-playu pri hrách. Zdá sa teda, že pokračuje tá istá pesnička...

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk