Sony hrozí žaloba za zneužívanie monopolného postavenia na Playstation Store

Sony hrozí žaloba za zneužívanie monopolného postavenia na Playstation Store

 

Problémom sú kódy.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment hrozí žaloba zo strany zákazníkov. Tí obviňujú Sony zo zneužívania monopolného postavenia na digitálnom trhu Playstation Store. V čom je teda problém?

V tom, že Sony ešte v apríli 2019 zakázalo predaj digitálnych hier u third-party predajcov. Tie sa tam predávali vo forme kódov, ktoré ste následne použili na Playstation Store. Sony tento systém výrazne okresalo 1. apríla 2019 a odvtedy je tak možné si takto zakúpiť iba DLC obsah alebo virtuálne meny. Sony toto rozhodnutie obhajovalo tým, aby globálne zosúladili kľúčové časti biznisu.

Žalobcovia ale tvrdia, že Sony tým vytvorilo neférový monopol, aby mohli následne predávať svoje hry digitálne za predražené ceny: „Monopol Sony umožňuje Sony účtovať premrštené ceny za digitálne Playstation hry, ktoré sú výrazne vyššie ako ceny fyzických kópií hier v konkurenčnom prostredí maloobchodného trhu a sú výrazne vyššie, aké by boli na konkurenčnom maloobchodnom trhu s digitálnymi hrami.“

Logika súdneho sporu teda spočíva v tom, že ak by Sony naďalej ponúkalo digitálne kľúče pre ostatných predajcov, tak konkurenčné prostredie by tlačilo ceny nadol. Teraz, keď má na digitálne hry monopol Sony, tak si môže s cenami robiť, čo chce.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk