Sony si patentovalo umelú inteligenciu, ktorá bude hrať hry za vás

Sony si patentovalo umelú inteligenciu, ktorá bude hrať hry za vás

 

Vytvoríte si svoj klon?

Spoločnosť Sony opäť zaujala v segmente patentov. Web SegmentNext si totiž všimol, že Sony bol priradený nový patent, ktorý má názov: „automated artificial intelligence control mode for playing specific tasks during gaming applications.“

Úlohou tohto patentu je umelá inteligencia, ktorá je pridelená hráčovi a obsahuje generické behaviorálne aspekty. Tento profil umelej inteligencie však počas hrania hry sleduje vaše správanie a prideľuje do svojho profilu umelej inteligencie, takže po určitom období začne vykonávať rovnaké rozhodnutia ako hráč.

Konečnou myšlienkou je to, že na konci sa vytvorí profil umelej inteligencie, ktorý hrá rovnako, ako samotný hráč a vy budete môcť prideliť tejto umelej inteligencii, aby hranie prebrala za vás.

Ako príklad v patente bola uvedená situácia, kedy môžete požiadať tento AI profil o to, aby za vás vykonal herný úkon ktorý vám, ako hráčovi pripadá veľmi náročný. Čiže, ak by ste narazili na ťažkého bossa v hre s ktorým si neviete dať rady, tak tento užitočný pomocník by vás cezeň dostal.

Ďalší príklad je online multiplayerová co-op hra, počas ktorej budete môcť priradiť AI ovládanie vašej hry, zatiaľ čo vy sa idete najesť, alebo použiť toaletu.

Zdá sa, že možnosti použitia tohto patentu sú celkom rozsiahle. Otázkou však zostáva, či bude tento patent aplikovaný aj v realite a taktiež aj to, kedy.

Zdroj: SegmentNext

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk