Séria Call of Duty už predala viac ako 400 miliónov kópií hier

Séria Call of Duty už predala viac ako 400 miliónov kópií hier

 

2,5 GTA V.

Vydavateľ Activision oznámil, že séria Call of Duty dosiahla míľnik o ktorom sa im pri vzniku tejto značky pravdepodobne ani nesnívalo. Séria totiž prekonala 400 miliónov predaných kópií.

Vznik série sa datuje v roku 2003, kedy sme sa prvýkrát dočkali tohto nápisu na obrazovke a vydali sme sa na bojiská 2. svetovej vojny v hre od štúdia Infinity Ward. Odvtedy sme sa s výnimkou roka 2004 dočkali novej Call of Duty každý rok a pri vývoji sa prestriedali štúdiá ako Infinity Ward, Treyarch, Sledgehammer Games či Raven Software.

Len tak mimochodom. 400 miliónov predaných kópií znamená, že priemerne každá Call of Duty hra predala viac ako 22 miliónov kópií počas dvoch dekád.

Najpredávanejšou hrou zo série je Call of Duty: Modern Warfare z roku 2019, ktorý predal viac ako 30 miliónov kópií. Zatiaľ je ťažko predpovedať, či sa k nemu posledný diel Black Ops Cold War priblíži, alebo nie.

400 miliónov predaných kópií taktiež znamená, že ide o tretiu najpredávanejšiu sériu vo videohernej histórii a jediné série, ktoré ju dokázali predbehnúť sú Tetris (495 miliónov) a Mario hry (680 miliónov). Call of Duty za sebou nechalo série ako Pokémon (386 miliónov) či Grand Theft Auto (320 miliónov).

Aj v tomto roku sa dočkáme novej Call of Duty hry, ktorú vyvíja štúdio Sledgehammer Games a jej interné označenie je Vanguard.

Zdroj: Activision

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk