Predstavenie novej Playstation 5 exkluzivity sprevádzajú konšpirácie o Kodžimovi

Predstavenie novej Playstation 5 exkluzivity sprevádzajú konšpirácie o Kodžimovi

 

Štúdio to však vyvracia.

Sony včera ohlásilo novú Playstation 5 exkluzivitu s názvom Abandoned. Ide o projekt pomerne neznámeho holandského štúdia Blue Box Game Studios a hra by mala byť vydaná v Q4 2021. Podľa Playstation Blogu by malo ísť o „cinematickú survival horor hru z pohľadu prvej osoby zasadenú do detailného prostredia otvoreného sveta.“

Hrdinom príbehu je Jason Longfield, ktorý sa prebudí v divnom lese, pričom si nepamätá, ako sa tam dostal. Musí zistiť, kto ho uniesol a priniesol sem s temným účelom. Boj o prežitie je tak jeho hlavnou úlohou.

No netrvalo dlho a začali sa konšpiračné teórie. Ako môže neznáme štúdio v Holandsku vytvoriť hru s takýmto fotorealistickým vizuálom? Niečo tu nesedelo a tak si Playstation komunita vytvorila vlastnú teóriu. Podľa nich ide o nový projekt legendárneho herného dizajnéra Hidea Kodžimu a jeho štúdia Kojima Productions a podobne ako pri P.T. či pri iných hrách od tohto štúdia sa predstavenie hry ponúka v inotajoch.

A v zmysle tradičného „topiaci sa aj slamky chytá“ sa začala konšpirácia. Šéf štúdia Blue Box Game Studios sa volá Hasan Kahraman – iniciálky H.K., teda rovnaké ako Hideo Kodžima. Štúdio má názov Blue Box Game Studios a obsahuje BB, čo je iniciálka známa z hry Death Stranding... Prešlo tak iba niekoľko hodín a komunita Kojima Productions bola takmer presvedčená, že celé toto predstavenie hry je iba klam za ktorým stojí práve Kodžima.

Niekoľko hodín po predstavení sa tak muselo ozvať samotné štúdio, aby prezradilo, ako sa veci majú. Podľa nich nemajú nič spoločné s Kodžimom a sú malou skupinkou vývojárov, pričom ide o ich prvý veľký vlastný projekt.

Teraz však späť k Abandoned. Vývojári tvrdia, že hra bude fungovať v natívnom 4K rozlíšení a 60FPS, že ponúkne plnú podporu DualSense ovládača a 3D Tempest Audia a že záberov z hrania sa dočkáme už čoskoro.

Či už má štúdio niečo spoločné s Kodžimom, alebo nie, aspoň je to pre nich dobré promo, však?

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk