Sony sa pleslo po vrecku a kúpilo hernú spoločnosť, ktorá sa venuje e-športu

Sony sa pleslo po vrecku a kúpilo hernú spoločnosť, ktorá sa venuje e-športu

 

Všetko je však po starom.

Spoločnosť Sony predstavila svetu svoju ďalšiu akvizíciu v hernom priemysle. Tentokrát však nejde o herné štúdio a ani third-party exkluzivitu. Sony sa totiž spojilo s e-športovou spoločnosťou RTS a spoločne kúpili Evolution Championship Series (EVO).

EVO je jedno z najpopulárnejších e-športových podujatí na svete, ktoré sledujú hlavne fanúšikovia bojových hier. Tých preto poteší, že kúpou tohto podujatia sa zatiaľ nemení nič. Online podujatia sa budú konať medzi 6-8. a 13-15. augustom 2021 a spoluzakladatelia EVO Tom a Tony Cannon ostanú v jeho blízkosti v poradnej role.

„Bojové hry boli vždy životnou súčasťou odkazu Playstation a našej komunity a sme nadšení, že sme mohli s EVO spolupracovať počas rokov. Táto spojená akvizícia s RTS prinesie novú kapitolu kolaborácie so spoluzakladateľmi a ich vášnivými fanúšikmi bojových hier,“ napísal vice-prezident SIE pre kompetitívne hranie Steven Roberts.

Hráči tak budú môcť súťažiť v hrách ako Street Fighter V: Championship Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate, Tekken 7 a Guilty Gear Strive, no Sony dodáva, že rado príjme aj bojové hry z ostatných platforiem. Takže fanúšikovia Super Smash Brothers nemusia mať hlavy v smútku.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk