EA v problémoch: Hry s lootboxami sa v Nemecku budú predávať iba dospelým

EA v problémoch: Hry s lootboxami sa v Nemecku budú predávať iba dospelým

 

Tento vydavateľ sa na ne totiž vo veľkom spolieha.

Nemecký federálny parlament prijal návrh zákona, ktorý hovorí o tom, že všetky online hry a aplikácie, ktoré používajú lootbox mechaniky budú mať povinne uvádzané hodnotenie prístupnosti ako 18+ a teda v obchodoch sa budú môcť predávať iba ľuďom, ktorý dosiahli plnoletosť.

Asi najväčší problém je to pre vydavateľa Electronic Arts, ktorý na systéme lootboxov zarába miliardy dolárov ročne cez Ultimate Team módy vo svojich športových hrách. Táto kontroverzná herná mechanika bola totiž v týchto hrách prítomná aj napriek tomu, že športové hry sa vo väčšine predávajú v kategórii 3+ a sú teda prístupné viac-menej pre každého.

Bundestag chce týmto krokom zabezpečiť, aby deti neprichádzali do kontaktu s lootboxami alebo podobnými mechanikami a to vrámci Youth Protection Act. Táto zmena legislatívy by sa navyše nemala dotknúť iba všetkých budúcich herných vydaní, ale aj tých aktuálnych a EA tak bude musieť pravdepodobne upraviť svoje hodnotenie prístupnosti aj napríklad na hre FIFA 21. Uvidíme, aký dopad to bude mať na predaje, nakoľko Nemecko je jednou z bášt virtuálneho futbalu a séria FIFA sa tam každý rok zaradzuje medzi tie najpredávanejšie herné série.

Celý tento proces má však pre EA (a aj ostatných vydavateľov aktívnych v lootbox biznise) aj jednu dobrú správu. Nemecko má totiž ako jedna z mála krajín Európy používa vlastný systém hodnotenia prístupnosti označený ako USK (Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle) a Nemecko tak nepoužíva systém PEGI, ako drvivá väčšina okolitých štátov. Ak teda FIFA 21 bude musieť zmeniť svoje hodnotenie prístupnosti na 18+, tak sa to dotkne pravdepodobne iba nemeckého trhu. Teda, za predpokladu, že túto legislatívu nebudú chcieť prebrať aj ostatné krajiny v Európe.

Zdroj: AltChar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk