FIFA 21 a GTA 5 dominovali rebríčkom predajnosti na Playstation vo februári

FIFA 21 a GTA 5 dominovali rebríčkom predajnosti na Playstation vo februári

 

Prekvapujúco aj v USA.

Sony zverejnilo rebríček digitálnych predajov na Playstation platforme za mesiac február 2021. A zdá sa, že po búrlivom začiatku novej generácie konzol sa nám všetko vracia do starých koľají. Teda do dominancie GTA a sérií FIFA a Call of Duty.

Aj v USA/Kanade a aj v Európe totiž boli najpopulárnejšími hrami na Playstation 5 futbalové séria FIFA 21, Call of Duty: Black Ops Cold War, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Assassin’s Creed Valhalla. V rebríčku Playstation 4 hier zas dominovala nehynúca legenda Grand Theft Auto V, kde nás naozaj prekvapuje, že sa ešte nachádzajú hráči, ktorí túto hru nevlastnia.

Fascinujúce na rebríčku je napríklad to, že aj keď Miles Morales je cross-gen titul, tak zatiaľ čo v PS5 rebríčku atakuje TOP 3, tak v Playstation 4 rebríčku sa v TOP 20 nenachádza vôbec. Je teda zrejmé, že väčšina hráčov si už túto hru chce zahrať na novej generácii konzol.

Najpopulárnejšou VR hrou je Beat Saber nasledovaný hrami Job Simulator a Superhot VR. Trojicou najpopulárnejších free-to-play hier je zas Call of Duty: Warzone, Fortnite a Rocket League. Prekvapujúco vysoko je však napríklad česká hra Vigor, ktorá sa umiestnila na štvrtom a piatom mieste.

Zdroj: Playstation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk