Sony: Podcenili sme záujem o Playstation 5, no produkcia sa postupne zlepšuje

Sony: Podcenili sme záujem o Playstation 5, no produkcia sa postupne zlepšuje

 

Svetlé zajtrajšky?

Sledovať situáciu okolo nedostatku konzol a PC hardvéru bola možno v posledných mesiacoch väčšia zábava, ako sa venovať samotnému hraniu „next-gen hier,“ ktorých veľa nebolo. Sony a Microsoft vyrábajú, no očividne vyrábať nestíhajú, čo následne využívajú skalperi na to, aby konzoly predávali s vysokými maržami tým, ktorí neoplývajú veľkou trpezlivosťou.

A šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan priznal, že Sony podcenilo záujem zákazníkov o novú konzolu: „Dopyt je oveľa väčší, ako sme očakávali. To v kombinácii s komplexnosťou a problémami v zásobovacom reťazci vyústili v nižšie dodávky konzol, ako sme očakávali.“

Ryan však jedným dychom skonštatoval, že výroba konzol Playstation 5 sa pomaly ale isto zlepšuje a Sony očakáva „veľmi decentnú produkciu“ v druhej polovici 2021. Finančný šéf Sony počas prezentácie kvartálnych finančných výsledkov prezradil, že Sony chce v budúcom finančnom roku (apríl 2021 – marec 2022) predať 14,8 miliónov konzol, no zároveň priznal, že tento cieľ sa nemusí naplniť práve kvôli problémami s výrobou.

Ryan možno aj preto odmietol hovoriť o tom, či Sony bude zvládať pokryť dopyt počas koncoročného nákupného šialenstva. „Je iba niekoľko magických prútikov, ktorými môžeme zamávať,“ a podľa neho ostáva len dúfať, že sa situácia zlepší. „Každým mesiacom by sa situácia mala zlepšovať. Tempo zlepšovania v zásobovacom reťazci by sa mal ukázať v priebehu tohto roka a keď sa dostaneme do druhej polovice, tak by sme mali vidieť solídne čísla.“

Ani Ryan a ani Spencer (šéf Xbox divízie) to oficiálne neprezradia, no podľa dostupných informácií je problém primárne v tom, že AMD nestíha vyrábať APU čipy pre tieto konzoly. Keď sa teda zlepšia dodávky AMD, zlepšia sa aj dodávky konzol a skalperi pravdepodobne skôr či neskôr prídu o svoj lukratívny biznis. Dovtedy je však potrebné obrniť sa trpezlivosťou.

Zdroj: VGC
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk