Spoločnosť Sony oficiálne oznamuje nový VR headset pre PlayStation 5

Spoločnosť Sony oficiálne oznamuje nový VR headset pre PlayStation 5

 

Čo sme čakali sme aj dostali.

Dnešný deň je plodný na PlayStation novinky a k slovu sa hlási aj nová generácia VR headsetu, ktorá vystrieda prvotinu z dielne Sony. Samozrejme reč je o VR headsete pre PlayStation 5, ktorý sme očakávali, ale až teraz ho máme oficiálne potvrdený. V oznámení nenájdete žiadne veľké detaily, ide skôr o informáciu, ktorá potvrdzuje práce na novej generácii PlayStation VR.

"PlayStation VR sme vydali pred viac ako štyrmi rokmi a ponúkli sme vďaka nemu hlbšie vžitie sa do hier na PlayStation 4. Ponorili sme sa do hier ako Resident Evil 7 Biohazard, Astro Bot: Rescue Mission, Tetris Effect, Blood & Truth, Moss či Beat Saber a objavili nové zážitky. Dnes vám oznamujeme vývoj nového VR headsetu, ktorý aj vďaka PlayStation 5 umožní takmer dokonalý zážitok s obrovským skokom vo výkone a interakcii.", stojí v oficiálnom oznámení.

Okrem tohto oznámenia sme sa dozvedeli, že sa chystá aj nový VR ovládač, ktorý zahrnie kľúčové vlastnosti z gamepadu DualSense a poskytne skvelú ergonómiu. Ovládač má kopírovať víziu Sony tak, aby zodpovedal ich predstavám pre celú generáciu hier a VR zážitkov. Zaujímavá je aj informácia, že sa ku konzole pripojí len jedným káblom, čo určite ocení množstvo hráčov. Na záver sme sa dozvedeli aj to, že k nám nový VR headset tento rok určite nedorazí. Presnejší dátum však konkretizovaný nebol.

Zdroj: playstation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk