Aj Xbox Series gamepady používajú rovnaké "driftovacie" joysticky ako DualSense

Aj Xbox Series gamepady používajú rovnaké "driftovacie" joysticky ako DualSense

 

Budú driftovať rovnako.

Internetových diskutérov trápia problémy okolo driftovania DualSense gamepadov, ktoré aktuálne rieši aj súd v USA a to vďaka podanej žalobe Lmarca Turnera. Olej do ohňa teraz pridáva iFixit, kde v detailnom rozbore opisujú možné problémy. Popol padol na hlavu firmy Alps, dodávateľa joystickových modulov, ktoré už dlhodobo trápia problémy s driftovaním.

Rovnaké moduly sa používajú prakticky v každom súčasnom gamepade, a to vrátane nových Xbox Series X/S ovládačov. Postupom času sa opotrebovávajú potenciometre a rovnako tak stabilizačná pružina, a aj keď je celok dimenzovaný na zhruba 2 milióny pohybov, tak dochádza aj k značne skoršiemu opotrebeniu a defektu. 

Niekedy stačí vnútro modulu zbaviť nečistôt či prachu, no ideálne je modul vymeniť - to však doma bežne asi nerobíte. Uvidíme akým spôsobom sa Sony vyrovná s podanou žalobou a či dôjde k nejakej náprave. PlayStation 5 len štartuje a ďalšie revízie gamepadov môžu zlepšiť tento dlhoročný "analog stick" neduh.

Dá sa predpokladať, že okolnosti okolo súdneho líčenia nakoniec donútia aj spoločnosti Nintendo či Microsoft k zásadnejším zmenám. Koniec koncov podobné problémy už riešili v minulosti, tiež podaním žaloby na súd.

Zdroj: ifixit.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk