Skalperi vylepšili taktiku: Playstation 5 vykúpili ešte predtým, ako sa dostala do predaja

Skalperi vylepšili taktiku: Playstation 5 vykúpili ešte predtým, ako sa dostala do predaja

 

Chyba obchodu?

Prešli dva mesiace od oficiálneho vydania next-gen konzol a situácia s ich dostupnosťou sa stále nedostala do normálu. Na Slovensku sme novú várku Playstation 5 konzol nevideli prakticky od vydania a ešte chvíľu si na ne počkáme. A v zahraničí zas predaj funguje v štýle, že všetko, čo obchod ponúkne sa do niekoľkých minút vypredá. Tzv. raj pre skalperov.

A tí očividne vylepšili svoje taktiky. Obeťou sa stal britský retail predajca Argos, ktorý mal sprístupniť väčšie množstvo nových Playstation 5 konzol v utorok ráno. Lenže následne sa zistilo, že ten počet dostupných konzol je oveľa nižší, ako sa pôvodne plánovalo.

Populárna skalperská skupina Express Notify totiž prišla na spôsob, ako si objednať a následne vyzdvihnúť Playstation 5 konzoly celých 24 hodín predtým, ako ich obchod Argos sprístupnil do predaja. Použili na to exploit, ktorý z pochopiteľných dôvodov neukázali. Vieme iba to, že členom ich plateného Discord servera posielali linky, ktoré im umožnili konzoly objednať a vyzdvihnúť v čase, kedy ešte nemali byť dostupné. Argos síce na túto dieru v systéme prišiel a uzatvoril ju, no ešte predtým vydal hromadu konzol do rúk tých užívateľov, u ktorých tieto konzoly veľmi vidieť nechceme.

Iná skalperská skupina sa zas minulý týždeň pochválila, že sa im podarilo získať 2000 Playstation 5 konzol z obchodu Game.co.uk a skupina CrepchiefNotify sa taktiež pochválila veľkým úlovkom.

Faktom však zostáva, že skalperom sa pomaly ale isto kráti čas. S pribúdajúcimi kusmi v obchodoch totiž hodnota ich konzol bude neustále klesať až sa dostanú do momentu, kedy ju už so ziskom nepredajú. Ale to ešte nejaký ten čas potrvá.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk