Ako fungujú Playstation 4 hry na Playstation 5? Odpovie vám táto úžasná stránka

Ako fungujú Playstation 4 hry na Playstation 5? Odpovie vám táto úžasná stránka

 

Práca komunity na jednom mieste.

Spätná kompatibilita Playstation 5 sa vzťahuje na takmer všetky Playstation 4 hry. Takže takmer všetko, čo ste doteraz hrali na starej konzole môžete hrať aj na novej. Lenže v akej kvalite? A vyskytujú sa pri hraní nejaké problémy?

Možno presne tieto otázky si kládli fanúšikovia systému a tak sa rozhodli spolu založiť web backwards-compatible.com. Tento web je vlastne postupne rozširujúca sa komunitná databáza v ktorej nájdete všetko čo potrebujete na to, aby ste zistili, či vaša obľúbená hra na Playstation 5 funguje a hlavne ako funguje.

Nájdete tam tak napríklad rozlíšenie v ktorom hra na konzole funguje, framerate, to či má konkrétna hra oficiálny Playstation 5 patch, či podporuje Supersampling, HDR alebo Playstation VR. Dáta, ktoré sa tam nachádzajú taktiež pokrývajú fungovanie hier na Playstation 4 a Playstation 4 Pro.

Ak si teda kliknete napríklad na hru God of War, tak zistíte, že hra funguje na Playstation 5 bez problémov a po patchi ponúka na Playstation 5 stabilných 60FPS v 1080p rozlíšení a taktiež podporuje Supersampling a HDR.

Ak si však napríklad nájdete hru Prey, tak zistíte, že tá funguje na Playstation 5 v nižšom rozlíšení ako na Playstation 4 a k tomu sú ešte pridané problémy s implementáciou TAA.Web zatiaľ obsahuje štatistiky z 577 otestovaných hier a ďalšie budú určite pribúdať.

Zdroj: Backwards Compatible

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk