Skupine skalperov sa podarilo získať takmer 3500 Playstation 5 konzol, ktoré teraz predáva s masívnou maržou

Skupine skalperov sa podarilo získať takmer 3500 Playstation 5 konzol, ktoré teraz predáva s masívnou maržou

 

Nečudo, že sú vypredané.

Aj Microsoft a aj Sony si mädlia ruky, že ich konzoly sú vypredané. Čo je síce veľmi pekné, no zároveň treba podotknúť, že obrovské množstvo konzol skončili v rukách skalperov, ktorí si poctivo počkali na začiatok ich predaja a uchmatli desiatky z nich, ktoré teraz predávajú za 800 a viac € a prichádzajú tak k solídnym ziskom.

A do tajného podsvätia skalperstva sa podarilo dostať webu Business Insider, ktorí sa skontaktovali so šéfom jednej takejto britskej skupiny, ktorá si hovorí CrepChiefNotify, ktorej sa podarilo v predobjednávkovom procese získať 1000 Playstation 5 konzol a v následných týždňoch ďalších 2472 konzol, čo dokopy dáva takmer 3500 konzol určených na ďalších predaj s masívnou maržou.

Podľa jeho slov skupina „vedela vopred, kam majú ísť nakupovať“ a to ešte predtým, ako boli oficiálne spustené objednávky. Členovia ich skupiny „sledovali všetky weby v momente, keď spustili predaj“ a boti bežali, čo im na takmer 100% garantovalo, že sa dočkajú z každého webu aspoň jednej Playstation 5 konzoly.

Nie je to však tak jednoduché. Okrem botov používa táto skupina aj rôzne softvérové nástroje, ktoré im dovoľujú „preskočiť miesto v čakacích radoch,“ zablokovať čakacie doby a taktiež aj zopakovať nákup niekoľkokrát po sebe. Boti sú podľa nich schopní nakupovať tieto konzoly oveľa rýchlejšie, ako ľudia a tým pádom získavajú obrovskú výhodu.

Práve boti boli zodpovední za to, že stránky veľkých svetových retail reťazcov okamžite po spustení predobjednávok padli, pretože nápor na servery bol príliš veľký. A zatiaľ čo táto skupina si môže užívať obrovské marže, tak veľké množstvo hráčov, ktorí čakali na nové konzoly dlhú dobu majú hlavy v smútku a čakajú, kedy sa im naskytne ďalšia príležitosť na kúpu.

Nie je to však iba problém Microsoftu a Sony. Podobné problémy zažila aj Nvidia pri vydaní RTX 3000 grafických kariet a aj AMD pri vydaní Zen 3 procesorov a RX 6000 grafických kariet.

Zdroj: Business Insider

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk