Šéf Playstation: Hry tvorené priamo pre Playstation 5 prídu najskôr v roku 2022

Šéf Playstation: Hry tvorené priamo pre Playstation 5 prídu najskôr v roku 2022

 

Cross-gen obdobie tak bude veľmi dlhé.

Zdá sa, že po všetkej tej kritike, ktorá sa zosypala na Microsoft v prvej polovici roka 2020 to bude presne tak, ako to tvrdila Redmondská spoločnosť. Počas viacerých rozhovorov totiž Microsoft potvrdil, že nás čaká cross-gen obdobie, ktoré sa bude týkať aj first-party hier a natívne next-gen hry začnú prichádzať okolo roku 2022.

A po chvíli tvrdení „veríme v generácie“ a „je na čase dať hráčom niečo, čo si môžu vychutnať len na novej generácii“ sa rovnakou cestou vybrala aj spoločnosť Sony. Iba pred niekoľkými dňami napríklad šéf Playstation Jim Ryan odmietol potvrdil, že budúcoročný God of War Ragnarok príde iba na Playstation 5, čím otvoril dvere špekuláciám, že aj táto hra sa zaradí k Horizon: Forbidden West a príde na trh ako cross-gen hra.

A v najnovšom rozhovore pre ruskú agentúru TASS prezradil, že na natívne next-gen hry si ešte chvíľu počkáme.

„Na trhu je viac ako 114 miliónov Playstation 4 konzol a množstvo hráčov, ktorí sa presunuli na Playstation 5 je na začiatku veľmi malý. Pre nás tak zostáva Playstation 4 komunita veľkou prioritou a tak to zostane aj počas rokov 2020, 2021 a 2022. Pretože v týchto troch rokov bude Playstation 4 komunita tou väčšou komunitou.“

„História vám povie, že v druhom a treťom roku príde moment, kedy vývojári prinesú prvý pokrok. Vývojári totiž potrebujú trochu času na to, aby sa zoznámili s novým hardvérom. Takže až okolo roku 2022 uvidíte skvelé veci, podobne ako tomu bolo v rokoch 2015 a 2016 pri tejto generácii konzol. To bude obdobie kedy začnú prichádzať hry, ktoré budú definovať herné žánre a ktoré budú šité na mieru novej konzole.“

To však neznamená, že dovtedy bude Sony ticho. Budúci rok bude totiž v podaní tejto spoločnosti veľmi bohatý. Sony má totiž naplánované vydanie exkluzivít Returnal, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank, Horizon: Forbidden West či God of War Ragnarok.

Zdroj: TASS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk