Ak máte diskovú Playstation 5 tak ste „vyhrali.“ Diskové hry totiž údajne zaberajú na konzole menej miesta

Ak máte diskovú Playstation 5 tak ste „vyhrali.“ Diskové hry totiž údajne zaberajú na konzole menej miesta

 

Ako je to možné? A je to vôbec pravda?

667GB. To je množstvo disku, ktoré hráčom ponúkne Playstation 5. Pre niekoho extrémne málo, pre niekoho zas tak akurát. Každopádne, vzhľadom na to, že iba Call of Duty: Black Ops Cold War si z disku odhryzne 144GB je zrejmé, že do budúcnosti budú mnohí hráči s kapacitou disku bojovať (to isté platí aj pre Series X a Series S).

No vzhľadom na to, že všetky hry na next-gen konzolách sa inštalujú na pevný disk, tak by malo byť jedno, či si preferujete Digitálny nákup, alebo nákup krabicových verzií však? Zdá sa, že ani nie.

Noví majitelia Playstation 5 si totiž všimli pri niektorých hrách zvláštny fenomén. Konkrétne ide o to, že diskové verzie hier si z konzoly odhryzli menej miesta ako digitálne verzie hier.

O túto skúsenosť sa podelil jeden z užívateľov fóra NeoGAF, ktorý prezradil, že porovnával veľkosť hier so svojim kamarátom, ktorý si kúpil Digital Edition Playstation 5 a tak všetky hry nakupuje digitálne, zatiaľ čo on sám má všetky hry vo fyzickej kópii.

A porovnávaním prišli na to, že pri niektorých hrách zaberajú diskové verzie hier skutočne menej, pričom rozdiel je dosť markantný. Zatiaľ nevieme, prečo je to tak a nikto zo Sony túto situáciu nekomentoval. Takže nám zatiaľ zostáva iba hádať.

Napríklad, Assassin’s Creed Valhalla z disku zaberá na konzole iba 16GB, zatiaľ čo digitálna verzia až 44GB. Pri Demon’s Souls je rozdiel 32GB vs. 52GB, no napríklad pri Spider-Man: Miles Morales žiaden rozdiel neexistuje.

Zdroj: NeoGAF

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk